AccessTr.neT
Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma (/konu-olaya-birden-cok-sahsi-ekleyip-rapor-alma.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Cvp: Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma - ercansahin - 20/06/2010

(19/06/2010, 20:25)abdulvahap yazdı: hocam müsait olduğunuzda inceleyebilirmisiniz sorun çözüldü gibi ama şimdi doğru olan bir olay varsa muhakkak olaya bağlı bir şahsın olması o yüzden olaya bağlı şahıs yok ise olay defterine dökmüyor sanırım estetik açıdan henüz düzenleedim ama sıralamayı veriyor gibi ama sizin incelemenizde fayda var...

Yukarıda siz demiyormusunuz çözüldü diye, benmi yanlış anlıyorum. Yani çözüldü ancak görselliği ile ilgili düzenlemeler yapacağınızı anlıyorum burada ben. Yani sorun çözülmüş ama genel olarak bir kontrol yapılmasını istiyormuşsunuz gibi algıladım. Ve diyorum ki; bu gün inceleyemem, eğer beklemek istemezseniz zaten çözülmüş olan uygulamanızı kullanıma geçirebilirsiniz. Daha ne yazmam lazım anlamanız için anlayamadım Sn abdulvahap..

Cvp: Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma - abdulvahap - 20/06/2010

yani size raporsıralamasının olduğu, size gönderirken estetik açısından raporu düzenlemediğimi çünkü sizin incelemeniz ve tavsiyenizin sonucuna bağlı olduğunu söylemeye çalıştım.... ben sadece uğraştığımı ortaya bir konu atıp hocam siz çözün fikrini taşımadığımı belirtmek için uğraşlarımı(olur-olmaz) paylaşmak için yazdım. zaten siz dediğiniz eski örneği bu forma müsait oluncauygulayacağınızı söylememişmiydiz hocam ... bu oldu derseniz şahıs ekleme formunda ilişkili şahıs sayısı gözükmüyor...

Bulunduğum yerde örneğinizi inceleme fırsatım yok. Bugün inceleme fırsatım olmayacağını bu yüzden belirtmiştim. Belki gün içerisinde başka bir arkadaş yardımcı olabilir. Kolay gelsin.

sağolun hocam teşekkür ederim zaten yeteri kadar yardımda bulundunuz bu sizin yaptığınız butonları yapıyorumda
Private Sub Resim2_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
Me.Resim2.Visible = False
End Sub
yukarıda fare taşındığında olayına yazılıyor.
aşağıdakininde olması lazım bu nerden yazılıyor
Private Sub Ayrıntı_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
Me.Resim2.Visible = True
End Sub

Formu tasarım modunda açtığınızda Ayrıntı yazan alanın Fare Taşındığında olayıdır.

tamam hocam gerek kalmadı bu sorunu da hallettim bulunduğunuz yerde belki fırsatınız olmaz diye yazdım. kolay gelsin...
yazılar çok sıkıcı oluyor siz kaydet düğümesinde yazdığınız yazı stili ne güzeldi... efect vermek renk vermek basit ama yazı stilinde bır sıkıntı var... resim ekte..
mause başka yerde hareket ettirdiğimde yaptığım butonda yanıp sönüyor sizin yaptığınız gibi değil bu ayrıntıya nerden girdinis bi printleseniz...olmazmı...
benim pc de 2007 kurulu ondan olabilirmi ayrıntıyı göremiyorum...