AccessTr.neT
Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma (/konu-olaya-birden-cok-sahsi-ekleyip-rapor-alma.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma - abdulvahap - 16/06/2010

iyi günler ekte sunduğum rarlı klasör içinde yapmaya çalıştığım bir program var ve ben olay eklerken olay işlemleri bittikten sonra olaya şahıs ekle butonu ile şahıs formuna gidiyorum burda şahsın tcno sunu girdiğimde şahsın tüm bilgileri geliyor burda sorun yak şahıs bilgilerini ekledikten sonra alttaki liseteye olayla bağlantılı atmasını diyelimki olada 5 şahıs var hepsinin kaydı tamamlandıktan sonra bir olaya 5 şahsın otomatik bağlanmasını ve frmkişiler liste kutusunda girdiğim şahsın tc no su adısoyadı ve durumu olarak 3 satır gözüksün istiyorum..... yardımlarınızı bekliyorum....

Cvp: Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma - ercansahin - 16/06/2010

Şimdilik Kişi kayıtları.. Ana formunuzdan haraket ederek KİŞİ EKLE düğmesi ve sonrasını inceleyin. Buradan haraket ettiğiniz de Kişi Formunuz yeni kayıt için hazır durumda açılacaktır. Ancak dikkat ediniz, üst kısımda bu olayla ilgili kaç kişi kaydedildiğini göstermektedir. Ayrıca buradan olaya ekle düğmesin gerek yok, kayıt yaptığınızda otomatik olarak olayla kişiyi ilişkilendirmektedir. İnceleyin.

Cvp: Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma - assenucler - 17/06/2010

Emek ve katkı için teşekkürler..

Cvp: Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma - abdulvahap - 17/06/2010

hocam çok teşekkürler aradığım böyle birşeydi....müsait olduğunuzda ilno sıralamasına göre projedeki raporu aktif ederseniz bu sorun çözülmüş olacak...
hocam şahıs eklede kaydet dediğimiz zaman suç türü alt listeye geliyor bunun yerine şahsın tcno adısoyadı ve durumu gelme ihtimali yokmu...

Cvp: Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma - ercansahin - 17/06/2010

Şimdi söylemem gereken şudur ki; sizin tablo yapınızın yapmak istediğinizle uyuşmadığını düşünüyorum ve bununla ilgili çözüm yolunu daha önce bir örnekle size aktarmıştım. Çünkü mevcut haliyle kişi tablonuzda gereksiz yere mükerrer kayıtlar oluşmakta, nedeni ise bir şahıs birden fazla olaya karıştıysa o kadar sayıda kayıt tekrarı yaşanmakta. Bunun yerine bir kişiler tablosu ve birde detay tablosu ile iki tablo arasındaki ilişkiyi tutabileceğiniz üçüncü bir tablo olması gerekli. Bu üçüncü tabloda sadece kişi no ve diğer tablodan olay no alanlarını saklamanız yeterli. Sonrasında istediğiniz raporları bu ilişki çerçevesinde oluşturmanız mümkün.

Ancak; bunu size defalardır anlatmama rağmen ısrarla bu yolu takip etmeniz sebebiyle ben de pes ettim. Bu nedenle sizin istediğiniz gibi yapmaya çalıştım. Buradaki kişi formunda bulunan listede TC.Kimlik numarası vb. bigilerin çıkmasının ne anlamı var ki, orada bulunan veri suç kayıtları..Dikkatli incelerseniz o listede şahsın daha evvel karıştığı olayların listesi yer almaktadır.

Cvp: Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma - abdulvahap - 17/06/2010

hocam ben sabah detaylı kontrol etmemiştim sizin yaptığınız daha güzel öyle kalsın çünkü ileri gere ok tuşlarını koymuşsunuz mesela şahıs daha önce hangi olaya karışmışsa suç türlerinide gösteriyor çok ideal olmuş tablolara gelince şu anki mevcut yapıyı siz daha iyi bilirsiniz nasıl olması gerekirse size bırakıyorum yani 20000 kayıtla bu program şişermi şişerse siz neyi önerirseniz öyle yapalım benim amacım sadece şahıs ekle butonuna bastığımızda sizin enson yaptığınız örnek gibi kaydet dediğinizde olaya kaydetsin birde daha rpr defter kısmında çıktı aldığımızda ilno 1 ilno 2 kriterini sorarak olayları altlarında şahısları ile döksün takdir sizin bende şu anda corel paintshopta amblemleri düzenliyorum saygılar... yani pc başındayım...