AccessTr.neT
veri tabanı penceresinin açılışda görünmemesi - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: veri tabanı penceresinin açılışda görünmemesi (/konu-veri-tabani-penceresinin-acilisda-gorunmemesi.html)

Sayfalar: 1 2

veri tabanı penceresinin açılışda görünmemesi - yayla - 02/03/2010

Öncelik site gerçekten çok başarılı böyle bir site ile bize destek olduğunuz için teşekkür edrim.

Benim sorum şöyle olacak basit bir telefon rehberi yaptım siteden öğrendiklerimin doğrultusunda.Bu rehberin açılışında sadece arama formunun açılmasını istiyorum bunu başaramdım bir de telefon formuna yeni kayıt butonu eklemek istedim onu da başaramadım kısaca özetlersem ben masaüstünden telefon ismini verdiğim kısa yola tıkladığımda veri tabanı penceresi değil sadece formun açılmasını istiyorum sitenizde araştırdım anlatım olmasına rağmen bir türlü anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla...

Cvp: veri tabanı penceresinin açılışda görünmemesi - ercansahin - 02/03/2010

Düzenlenmiş hali ektedir.

Cvp: veri tabanı penceresinin açılışda görünmemesi - yayla - 02/03/2010

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim inşallah nasıl yapıldığınıda öğrenicem

Saygılarımla...

Buda Access'in gizlenmesi uygulanmış hali.

Sn mehmetdemiral hocam'a saygılarla..

Cvp: veri tabanı penceresinin açılışda görünmemesi - yayla - 02/03/2010

Ben forda aradım ama bunun nasıl yapıldığını açık bir şekilde anlatan bir yazı bulamadım tabi konuya tam hakim olmadığımdan yanlış şekilde aramış olabilirim bu olayın nasıl yapıldığını anlatan bir yazı varmı acaba?

Saygılarımla...

Ben size kısaca anlatayım. Öncelikle bu halde iken ilk açılışta Shift tuşuna basılı tutarak açılışı yapmalısınız. Sonrasında Formu tasarım görünümünde açmalısınız. Bu durumda iken de Araçlar/Başlangıç menüsüne tıklayarak burada bulunan Form/Sayfa Görüntüle seçeneğinde açılışta ilk olarak gelmesini istedğiniz formu seçmelisiniz.

Devamında işaretli olan tüm kutuları boşaltarak (şimdi tek tek yazmayayım) özellikleri pasif hale getirirsiniz. Uygulamanızı kaydedip kapatıp tekrar açtığınızda bu hali almş olur.
İkinci örnekte ise bu kez formun tasarım görünümündeyken ve yukarıda bahsedilen işlemler yapılmış iken, kod bölümüne geçiniz. Burada yazan kodları inceleyiniz. İşte bu kodlar sayesinde Access penceresi gizlenmekte ve bağımsız bir form olarak ekrana gelmektedir. Tabii sadece bu kodların yazılması ile de işlem bitmiyor. Formunuzun Özellikler penceresindeki Açılan ve Kalıcı özelliklerini "Evet" olarak ayarlamalısınız.

Umarım anlattıklarım yeterli olmuştur. Eğer olmadıysa tekrar bilgilendirin lütfen.

Not: Sitemizin Access Dersleri bölümünü incelemenizi tavsiye ederim.