AccessTr.neT
formda ilk paraf son paraf nasıl ekleyebilirim? - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: formda ilk paraf son paraf nasıl ekleyebilirim? (/konu-formda-ilk-paraf-son-paraf-nasil-ekleyebilirim.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

formda ilk paraf son paraf nasıl ekleyebilirim? - farukpoyraz - 02/02/2010

kullanıcı girişi yapıldığında girmiş olduğu formda yaptığı değişiklikleri ilk paraf ve son paraf ve tarih olarak göstermek istiyorum.Yani değişiklik yaptığında o kişininm parafını yada ismini kaydetsin.teşekkürler.diğer örneklere baktım ancak kendime uyarlayamadım.

Cvp: formda ilk paraf son paraf - mehmetdemiral - 02/02/2010

Çalışmanızı ilk başlayan kişiyle devam ettirseydiniz keşke. Çalışmanın başlangıcı bir başka Access destek sitesi tarafından "damgalanmış" durumda. Bu nedenle eklentinizi kaldırıyorum.

Cvp: formda ilk paraf son paraf - farukpoyraz - 02/02/2010

nasıl yani ben yaptım bunu sadece kullanıcı bolumunu baska ornekden aldım.
tamam kusura bakmayın hiç dikkat etmemişim ben ornekden almıstım.tamammı

Anladım. Düzettiğiniz için teşekkürler.. Sorunuza gelirsek:

Önce bir modül oluşturun. İçine de global bir kullanıcı adı değişkeni açın. Modülün içeriği şöyle olacak:
Kod:
Golabal kullaniciadi as string
Eğer herhangibir yerde "kullaniciadi" şeklinde bir kullanım varsa bu değeri değiştirin. (mesela "kulladi" gibi birşey yapın)

Sanıyorum kullanıcı adıyla girdiğiniz bir form var. O formdaki doğru kullanıcı adı ve şifre girildiğinde yapılan eylemden önce bu değere kullanıcı adına atayın:
Kod:
kullaniciadi = user
gibi. Buradaki "kullaniciadi" değeri değişkenden, "user" değeri ise formdan geliyor. Böylece programın her yerinden "kullaniciadi" diyerek (tırnaklar yok tabii ki) aktif olan kullanıcıyı çağırabiliriz. Mesela bir formdaki bir olaya şöyle bir şekilde kullanım komutu verebilirsiniz. Diyelim bir butonun click yordamına:
Kod:
me.metin1= kullaniciadi
şeklinde bu değeri atayabilirsiniz. Sanırım anlaşılmıştır. Anlamadığınız yer varsa sorun yardımcı olayım.

BU arada form üzerinden de direk alabilirdiniz. Ama gördüğüm kadarıyla şifre formunuz işi bitince simge durumuna küçülmüyor, direk kapanıyor. Bu nedenle kapanmadan önce bu kullanici adını modül üzerindeki global değişkene atıyoruz ki, her yerden çağırabilelim.

Kolay gelsin.

Cvp: formda ilk paraf son paraf - farukpoyraz - 02/02/2010

yanlış anlaşılmadan dolayı çok özür dilerimya hiç dikkat etmedim.Blgiler için teşekkürler ama ben bunları benim accessa nasıl ekleyeceğim.ben bendeki tüm kullanıcı ile ilgili olan tablove formları silsem baştan yapsam nasıl yapacağımı anlatsanız :-(

Hepsini silmenize gerek yok. Dediklerim çok basit işlemler. Benim yapıp göndermem de mümkün ama balık tutmayı öğrenmeniz daha yararlı değil mi? Ama illa da olsun derseniz sizin çalışmanız üzerinde de dediklerimi uygulayabilirim.