AccessTr.neT
İş Tablosundan faturaya Bilgi alarak İlgili işin faturalandırılması - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: İş Tablosundan faturaya Bilgi alarak İlgili işin faturalandırılması (/konu-is-tablosundan-faturaya-bilgi-alarak-ilgili-isin-faturalandirilmasi.html)

Sayfalar: 1 2 3

İş Tablosundan faturaya Bilgi alarak İlgili işin faturalandırılması - halimalcin - 19/01/2010

Merhabalar Arkadaşalar, Üstadlar,
Forma yaklaşık 1 aylık üyeyim ama konulardan, sorulardan ve cevaplardan yani paylaşımcı arkadaşlardan, üstadlardan gerçekten çok şeyler öğrenim, ve bende öğrendiklerimi bir proje yaparak kendimi geliştirmeye başladım,okadar faydalı ki paylaşım gerçekten çok teşekkürler,

Ek'teki Örnek Deneme dosyasında,
Tablolarda Müşteriler ve Satış Tablosu var, Müşterilerde müşteriler tanımlanıyor, Satış Tablosundada satış (Nakliye işlemi yapılan müşteri seçiliyor,
Satış Tablosundada Yapılan Nakliye Taşıma işlminin nereden nereye yapıldığı ve satış fiyatı kdv tutarı var, satış tablosuna veri girilirken müşteriye fatura kesilmediği için fatura no ve fatura tarihi boş bırakılıyor.

Benim sorum ve yardım istediğim, formda aramama rağmen bu şekilde bir örneğe rastlayamadığım konu :

Fatura Formunda satış tablosunda yapılan işlemlerin faturalandırılması, bu faturaya Açılan kutudan seçilen müşterinin, satış tablosundaki fatura nosu ve fatura tarihi boş olan işlemlerinin getirilmesi, (getirilirken bu veriler içerisinde seçme yapılmak istenebilir) seçilen işlemlerin faturasının düzenlenmesi, ve düzenlenen fatura no ve fatura tarihlerinin satış tablosundaki fatura no ve fatura tarihi hücrelerine yazılması, çünki daha sonra aynı müşteriye tekrar bir faturalandırma yapılırken faturada açılan kutudan müşteri seçilince fatura tarihi ve fatura nosu yazılmış olan satırlar gelmeyecek.

Şimdidin ilgilenece ve yardımcı olacak arkadaşlara, üstadlara teşekkürlerimi sunuyorum,

yukarıda belirttiğim gibi yaklaşık 1 aydır nakliye sektörü ile ilgili bir proje üzerinde çalışıyorum, yardım ve destekleriniz ile bittiği zaman paylaşacağım tabi
Saygılarımla

Cvp: İş Tablosundan faturaya Bilgi alarak İlgili işin faturalandırılması - accessman - 19/01/2010

"Fatura Formunda satış tablosunda yapılan işlemlerin faturalandırılması,
bu faturaya Açılan kutudan seçilen müşterinin, satış tablosundaki fatura nosu ve fatura tarihi boş olan işlemlerinin getirilmesi,
(getirilirken bu veriler içerisinde seçme yapılmak istenebilir)
seçilen işlemlerin faturasının düzenlenmesi,
ve düzenlenen fatura no ve fatura tarihlerinin satış tablosundaki fatura no ve fatura tarihi hücrelerine yazılması,
çünki daha sonra aynı müşteriye tekrar bir faturalandırma yapılırken faturada açılan kutudan müşteri seçilince fatura tarihi ve fatura nosu yazılmış olan satırlar gelmeyecek."
demişsin
bence ayrıntılı yazmaya çalışmıssın ama anlamakta güçlük çekiyorum insanın gözü korkuyor sanki sıfırdan yeniden yapmak gibi

Cvp: İş Tablosundan faturaya Bilgi alarak İlgili işin faturalandırılması - halimalcin - 19/01/2010

Selam accessman
msj ın için teşekkürler önce
valla insan Access e taktımı takıyor
sabah 6 da yatım uyuyamadım kalktım şimdi yine uğraşıyorum

anlatmak istediğimi anladınmı bilmiyorum daha kolay nasıl anlatırım onuda bilmiyorum,
dün geceden beri bununla uğraşıyorum ama çözemedim üstad valla ya

istediğim, tabloda işlenmiş işleri faturaya çağırıp faturalandırma ve tablodaki fatura no ve fatura tarihleri bölümüne bu düzenlediğim fatura no ve tarih verisini işlemek var olan tabloya yani

yarımlarını ve fikirlerini bekliyorum
tşk
valla bayadır uğraşıyorum kendim bir proje belirledim, nakliye işi yapan kişilerin muhassebesel işlemler ile ilgili bir proje buda projenin faturalama bölümü olacak
inşallah başarabilirsem yardımlarınız ile

selamlar
tşk
Selam Arkadaşlar, Üstadlar,
örneğimi biraz daha geliştirdim
yeni örnegi Fatura_Deneme2 olarak ekliyorum
sorgu ile seçilen müşterinin işlemlerini satış tablosunda listeye getiriyor,
listeden seçilen satış kayıtlarının alttaki surekli forma getirmesini, 2-3 satır işlem tek faturada düzenlenebilir çünki. ve fatura no ve fatura tarihlerinide tablolardaki fatura no ve fatura tarihlerine eklemesini istiyorum
paylaşım ve yardımlarınızı bekliyorum
tşk.

Cvp: İş Tablosundan faturaya Bilgi alarak İlgili işin faturalandırılması - accessman - 19/01/2010

alt formlarla çalışırsan iyi olur
örneğine alt formlu bir form ekledim
alt formdaki bir kaydı seçip rapor önizleme butonuna basarsan seçtğin kaydı yazdırabileceğin rapor önizlemesi çıkar
kabataslak yaptım sen kendine uyarlarsın

Cvp: İş Tablosundan faturaya Bilgi alarak İlgili işin faturalandırılması - halimalcin - 19/01/2010

teşekkürler accessman
ama anlatamadım sanırım, sorunumu,

asıl istediğim ve yapmak istediğim
1. mesafa Fatura_Deneme2.rar dosyasını ekledim ona bir bakarmısın
örneğimi biraz daha geliştirdim
yeni örnegi Fatura_Deneme2 olarak ekliyorum
sorgu ile seçilen müşterinin işlemlerini satış tablosunda listeye getiriyor,
listeden seçilen satış kayıtlarının alttaki surekli forma getirmesini, 2-3 satır işlem tek faturada düzenlenebilir çünki. ve fatura no ve fatura tarihlerinide tablolardaki fatura no ve fatura tarihlerine eklemesini istiyorum
paylaşım ve yardımlarınızı bekliyorum
ilgi ve alakana şimdiden teşekkürler

tşk.

Cvp: İş Tablosundan faturaya Bilgi alarak İlgili işin faturalandırılması - Seruz - 19/01/2010

Sizin örneği çok fazla inceleme zamanım olmadı ama siz ekteki dosyalardaki örnekleri inceleyin.
Burada 2 farklı toplu seçme ve seçilenlere işlem yapma örneği var.

Yapamazsanız fırsat bulduğumda bakarım.