AccessTr.neT
Raporda eksi (-) işaretinin kaldırılması - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Raporda eksi (-) işaretinin kaldırılması (/konu-raporda-eksi-isaretinin-kaldirilmasi.html)

Sayfalar: 1 2 3

Cvp: Raporda eksi (-) işaretinin kaldırılması - Aykay - 03/07/2009

Sayın Seruz;
Yaptığınız örneği indirdikten sonra aynı şekilde kopyalama yaptım ve 1. uyarı hatası ile karşılaştım. Daha sonra metin kutusunun içini otomatik olarak boşaltı. (Formülü) Daha sonra ilgili formülü boş metin kutusuna yerleştirip formülde düzenleme yapıp satırdan çıktığımda yine 2. uyarı hatası (aynı uyarı yazısı ile ekranda) ile karşılaşıyorum. Beni Access ayarlarında mı kaldırmam gereken bişeyler var ki. Böyle bir uyarı hatası ile karşılaşıyorum.
Saygılarımla,

Cvp: Raporda eksi (-) işaretinin kaldırılması - Seruz - 03/07/2009

Üzgünüm ama valla anlamadım ben nasıl kopyalayamadığınızı ve niye hata verdiğini.
Alıntı:Bir de çok ilginçtir, son bakiye metin kutusunu sayın seruzla aynı yere saklamışız)) O sadece tasarımda görülsün diye kırmızı yapmış...

Sn. mehmetdemiral, rakamlar üstüste gelmesin diye biraz sol tarafa almıştım, sanırım sizde aynı şeyi düşünmüşsündür, sonuçta aklın yolu bir.
Görünür olmayan textbox'ları da kolay anlaşılması için her zaman kırmızı yaparım.

Cvp: Raporda eksi (-) işaretinin kaldırılması - okileturc - 03/07/2009

(03/07/2009, 11:53)Seruz yazdı: Görünür olmayan textbox'ları da kolay anlaşılması için her zaman kırmızı yaparım.

Güzel fikir Img-grin

Cvp: Raporda eksi (-) işaretinin kaldırılması - benremix - 03/07/2009

Ben de abs kullanarak çözmüştüm. Örneği eklediğimi sanıyordum. Örnek evdeki blg. da kaldı. Kopyalayıp yapıştırdım sorun yoktu. Örneği eklemeyi unuttuğum için kusura bakmayın. Saygılar..

Cvp: Raporda eksi (-) işaretinin kaldırılması - mehmetdemiral - 03/07/2009

(03/07/2009, 11:42)Aykay yazdı: Sayın Seruz;
Yaptığınız örneği indirdikten sonra aynı şekilde kopyalama yaptım ve 1. uyarı hatası ile karşılaştım. Daha sonra metin kutusunun içini otomatik olarak boşaltı. (Formülü) Daha sonra ilgili formülü boş metin kutusuna yerleştirip formülde düzenleme yapıp satırdan çıktığımda yine 2. uyarı hatası (aynı uyarı yazısı ile ekranda) ile karşılaşıyorum. Beni Access ayarlarında mı kaldırmam gereken bişeyler var ki. Böyle bir uyarı hatası ile karşılaşıyorum.
Saygılarımla,

Pardon ama saqyın Aykay, neyi kopyalama yaptığınızı anlayamadım. Biraz daha açık olarak yazar mısınız? Mümkünse hatanın resmini de yollayın bakalım. Seruz'un uygulamasında hiçbir hata yok. Kaldı ki benremix de ben de aynı yoldan problemi çözmüştük. Acaba siz bu işlemden sonra başka birşey mi yapıyorsunuz?

Cvp: Raporda eksi (-) işaretinin kaldırılması - Aykay - 03/07/2009

Sayın Mehmet hocam;
Satırın en sağındaki A ve B durumunu gösteren formullü metin kutusunu kopyalayıp herhangi bir yerde kullanmak istediğimde hata uyarısı veriyor. Kaldı ki aynı hata diğer formüllü metin kutuları içinde geçerlidir. Gerekli formül adreslerini değiştirmeme rağmen. Hatanın benden kaynaklandığı kesin; bunu nasıl çözebilirim.
Teşekkürler