AccessTr.neT
Kopyalama Koruması ve Lisans - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Örnekleri ve Uygulamaları (https://accesstr.net/forum-access-ornekleri-ve-uygulamalari.html)
+--- Konu Başlığı: Kopyalama Koruması ve Lisans (/konu-kopyalama-korumasi-ve-lisans.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Cvp: Kopyalama Koruması ve Lisans - access06 - 30/11/2014

(30/11/2014, 15:27)C*e*l*o*y*c*e yazdı: merhaba sayın acces06
mantık şu :sadece hardisk no ile belli sayıların çarpım,toplam vb işlemlerini tabloya kayıt ediyor ve yine açıldığında bu işlem sonucu eğer tabloyla aynı ise program açılıyor yoksa lisans istiyor 

teşekkürler.
Bu arada lisans işleminde haddisk no diye yazılmış ama vb kodunu incelediğimde GetCPUID kullanılmış. sanırım cpu ID ile işlem yapılıyor. Bunu dememdeki amaç ise hdd diye yanlış bilgi verilmiş ise düzeltilmesini sağlayabilmek. Tabi benim dediğim illa doğru demiyorum, bende yanlış incelemiş olabilirim, en nihayetinde bizler acemi, sizler ise bu işin piri olan kişilersiniz.

saygılar...

Cvp: Kopyalama Koruması ve Lisans - access06 - 03/12/2014

Merhaba arkadaşlar. Yapmış olduğum uygulamaya bu lisans uygulamasını entergre ettim ve gayet güzel çalışıyor. Ama hiç hesapta olmayan bir sorunla karşılaştım. Şöyle ki, uygulamamı böldüm ve veri tabanını ayırdım. Çünki ağ üzerinden çoklu kullanıcıya izin verdim. Ama bu kez her kullanıcı açtığında lisans hatası veriyor. Biri lisans uyguluyor, sonra diğeri, ama her lisans uygulandığında önceki lisansı ezdiği için kullanıcılar her açtığında lisans hatasına düşüyor.

Bende lisans tablosuna kullanıcıların lisanslarını alt alta girdim, ama yine kabul etmedi. Çünki lisans tablosunda ilk satırda kontrol yapıyor ve lisans bilgisi yoksa yeniden lisans istiyor. Lisans tablosunu komple kontrol ettiremezmiyiz. Bu konuda nasıl bir çözüm bulabiliriz.

Teşekkürler peşinen...

lisans tablosunu aşağıdaki gibi yapmıştım.

[Resim: z2RqMg.jpg]

Cvp: Kopyalama Koruması ve Lisans - ozanakkaya - 03/12/2014

(03/12/2014, 20:10)access06 yazdı: Merhaba arkadaşlar. Yapmış olduğum uygulamaya bu lisans uygulamasını entergre ettim ve gayet güzel çalışıyor. Ama hiç hesapta olmayan bir sorunla karşılaştım. Şöyle ki, uygulamamı böldüm ve veri tabanını ayırdım. Çünki ağ üzerinden çoklu kullanıcıya izin verdim. Ama bu kez her kullanıcı açtığında lisans hatası veriyor. Biri lisans uyguluyor, sonra diğeri, ama her lisans uygulandığında önceki lisansı ezdiği için kullanıcılar her açtığında lisans hatasına düşüyor.

LİSANS formunun açıldığında olayındaki kodları aşağıdakilerle değiştiriniz.

Metin3.Value = GetCPUID
ÜRÜNKİMLİĞİ.Value = CalculateMD5(Metin3.Value)

Dim kontrol As Integer

kontrol = Nz(DLookup("[Kimlik]", "LİSANS", "[lisanskodu]=" & "'" & CalculateMD5(ÜRÜNKİMLİĞİ.Value) & "'"), 0)
Me.Metin0 = CalculateMD5(ÜRÜNKİMLİĞİ.Value)
If kontrol > 0 Then
DoCmd.Close acForm, "LİSANS"
Else
DoCmd.GoToRecord acForm, "LİSANS", acNewRec
End If

Ayrıca, uygulamada bulunan LİSANS isimli tablonun ismini tbl_lisans, formun ismini de frm_lisans olarak değiştiriniz. Bu uygulamaya düzenlediğim tarihlerde ölümcül hatalardan bihabermişiz.

(03/12/2014, 20:40)ozanakkaya yazdı:
(03/12/2014, 20:10)access06 yazdı: Merhaba arkadaşlar. Yapmış olduğum uygulamaya bu lisans uygulamasını entergre ettim ve gayet güzel çalışıyor. Ama hiç hesapta olmayan bir sorunla karşılaştım. Şöyle ki, uygulamamı böldüm ve veri tabanını ayırdım. Çünki ağ üzerinden çoklu kullanıcıya izin verdim. Ama bu kez her kullanıcı açtığında lisans hatası veriyor. Biri lisans uyguluyor, sonra diğeri, ama her lisans uygulandığında önceki lisansı ezdiği için kullanıcılar her açtığında lisans hatasına düşüyor.

LİSANS formunun açıldığında olayındaki kodları aşağıdakilerle değiştiriniz.

Metin3.Value = GetCPUID
ÜRÜNKİMLİĞİ.Value = CalculateMD5(Metin3.Value)

Dim kontrol As Integer

kontrol = Nz(DLookup("[Kimlik]", "LİSANS", "[lisanskodu]=" & "'" & CalculateMD5(ÜRÜNKİMLİĞİ.Value) & "'"), 0)
Me.Metin0 = CalculateMD5(ÜRÜNKİMLİĞİ.Value)
If kontrol > 0 Then
DoCmd.Close acForm, "LİSANS"
Else
DoCmd.GoToRecord acForm, "LİSANS", acNewRec
End If

Ayrıca, uygulamada bulunan LİSANS isimli tablonun ismini tbl_lisans, formun ismini de frm_lisans olarak değiştiriniz. Bu uygulamaya düzenlediğim tarihlerde ölümcül hatalardan bihabermişiz.

Veeeeeee olay budur işte. sorun çözüldü. Ozan kardeş eline zihnine sağlık.

Acizane bir öneride bulunabilir miyim? Bu son derlemeler ile lisans uygulamasını güncelleyip ilk mesaja eklerseniz sanırım arada bu çözümler için tekrar sorulacak soruların önüne geçileceği gibi, uygulama da güncellenmiş olur diye düşünüyorum.

İyiki varsınız...

Cvp: Kopyalama Koruması ve Lisans - ozanakkaya - 03/12/2014

Alıntı:Acizane bir öneride bulunabilir miyim? Bu son derlemeler ile lisans uygulamasını güncelleyip ilk mesaja eklerseniz sanırım arada bu çözümler için tekrar sorulacak soruların önüne geçileceği gibi, uygulama da güncellenmiş olur diye düşünüyorum.

1. mesajdaki örnek uygulama yenilenmiştir.

(03/12/2014, 22:54)ozanakkaya yazdı:
Alıntı:Acizane bir öneride bulunabilir miyim? Bu son derlemeler ile lisans uygulamasını güncelleyip ilk mesaja eklerseniz sanırım arada bu çözümler için tekrar sorulacak soruların önüne geçileceği gibi, uygulama da güncellenmiş olur diye düşünüyorum.

1. mesajdaki örnek uygulama yenilenmiştir.

ozan eline sağlık.