AccessTr.neT
çoklu seçimle bir listeden diğer listede süzme yapmak - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: çoklu seçimle bir listeden diğer listede süzme yapmak (/konu-coklu-secimle-bir-listeden-diger-listede-suzme-yapmak.html)

Sayfalar: 1 2 3

Cvp: çoklu seçimle bir listeden diğer listede süzme yapmak - accessman - 03/03/2009

iyi günler arkadaşlar
gönderdiğim örnekte ilk listede (liste0) da tümü seçildiğinde ikinci listede (liste2) hepsinin görünmesini nasıl sağlayabiliriz
çok teşekkürler

Cvp: çoklu seçimle bir listeden diğer listede süzme yapmak - esrefigit - 03/03/2009

seruz kardeşime bizi or deyimi gibi eziyetli bir uygulamadan kurtardığı için teşekkürlerimi bir borç bilerek neden daha önce ben düşünemedim diye kendime kızıyorum size gelince arkadaşım formdaki kodu aşağıdaki ile değiştirin istediğiniz olur

Private Sub Liste0_AfterUpdate()
Dim v, Id, Kriter

'EĞER LİSTE BOŞSA
If Me.Liste0.ItemsSelected.Count = 0 Then
Liste2.RowSource = ""
MsgBox "LÜTFEN LİSTEDEN SEÇİM YAPIN", vbExclamation, "DİKKAT"
Exit Sub
End If

'LİSTE KUTUSUNDAN KRİTER EKLEME
Kriter = ""
For Each v In Liste0.ItemsSelected
Id = Liste0.Column(0, v)
If Kriter = "" Then Kriter = Kriter & "(" Else Kriter = Kriter & ","
Kriter = Kriter & Id
Next v
Kriter = Kriter & ")"
If Kriter = "(*)" Then
Liste2.RowSource = "SELECT tedavikod, hastakod, tedavi FROM tedavi;"
Else
Liste2.RowSource = "SELECT tedavikod, hastakod, tedavi FROM tedavi WHERE hastakod in " & Kriter & ";"
'Liste2.RowSource = "SELECT tedavikod, hastakod, tedavi FROM tedavi HAVING (tedavi.hastakod) Like kriter & " * " ; "
End If

Liste2.Requery

'HAVING (((toplam.adı) Like [metin2] & "*") AND
'HAVING (toplam.adı) Like [metin2] & "*"
End Sub

Cvp: çoklu seçimle bir listeden diğer listede süzme yapmak - accessman - 03/03/2009

teşekkürler esrefigit kardeşim
peki tümü seçildğinde diğer seçimleri kaldırabilirmiyiz

Cvp: çoklu seçimle bir listeden diğer listede süzme yapmak - esrefigit - 03/03/2009

örneğin ekte

teşekkürler
ellerine sağlık
size fazla yük oluyorum belki ama kendim beceremiyorum
yapmak istediğim liste0 ve liste4 e göre liste2 yi süzmek ve süzülmüş şekliyle rapor yazdırmak
iki liste ayrı ayrı liste2 yi süzüyor fakat ikisini aynı anda nasıl kullanabiliriz
yani
mesala sadece ahmet ve mehmete yapılan pansuman ve idrar tahlillerini süzebilelim
inşallah anlaşılır olmuştur
ikinciside
listede "tümü" seçilince diğer seçilenler iptal oluyor bunun terside olabilirmi
yani "tümü" seçili durumda iken diğerlerinden biri seçilince "tümü" seçili durumu kalksın.
yardımlarınız için teşekkürler

Alıntı:listede "tümü" seçilince diğer seçilenler iptal oluyor bunun terside olabilirmi
yani "tümü" seçili durumda iken diğerlerinden biri seçilince "tümü" seçili durumu kalksın.
zaten öyle