AccessTr.neT
devamsızlık çizelgesi - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: devamsızlık çizelgesi (/konu-devamsizlik-cizelgesi.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

devamsızlık çizelgesi - cemşit - 10/12/2012

Öncelikle hepinizi selamlarım merhabalar.
Sonrasında iki tarih arasını sorgulamak ve raporlamak amacıyla üç kişilik listemin devam durumunu forma işlemek istiyorum.Bunu forma eklediğim takvim denetimi veya metin kutusuna bağlanan takvim uygulaması ve evet/hayır kutusu ile günlük bazda (iş yoğunluğundan dolayı İki üç günü birliktede olabilir) kontrol etmek ve tablosuna aktarmak istiyorum.
İlk işlediğim tarih de sorun yok ancak daha sonra seçtiğim tarih tabloya işleniyor ama kişiler döngü oluşturmadıklarından listem üç kişilik halde kalıyor tabi formdada böyle.
İstediğim şu:formda (tasarımı önemli değil) o güne ait devamsızlıklar işlendikten sonra bir sonraki tarihe ait devam cetvelini işlemek üzere yeni tarih seçtiğimde aynı kişiler için girdiğim yeni tarih verileri tabloda yeni satırda yazılabilsin. Kısaca tobloyu aşağıdaki şekilde görmek istiyorum.
TARİH ADI GELDİ SINIFI
01.12.2012 ali x A
01.12.2012 veli - B
01.12.2012 can x A
02.12.2012 ali - A
02.12.2012 veli x B
02.12.2012 can x A
Lütfen sitedeki örnekleri incele demeyiniz güzel örnekler var fakat ben soruma bir cevap bulamadığım için konu açtım.Yardımlarınızı rica ederim.Hepinize kolaylıklar dilerim.

Cvp: devamsızlık çizelgesi - C*e*l*o*y*c*e - 10/12/2012

Merhaba
Tabloları yapılmış küçük bir örnek eklerseniz cevap almanız kolaylaşacaktır.

Cvp: devamsızlık çizelgesi - cemşit - 11/12/2012

Dosya eklemiştim cevapta yazmıştım ancak konu başka bir konuyla karışmış anlamadım

Cvp: devamsızlık çizelgesi - cemşit - 11/12/2012

Arkadaşlar lütfen destek çok zor olduğunu yapılamayacağını düşünmüyorum ancak benim bilgim yetmiyor.
Bir arkadaş bu şekilde düzenlemiş evet isteğim olmuş formun üst kısmında tarih seçilebilse ve altta bütün kursiyerleri görerek devam durumu girilecek şekilde düzenleyebilirmiyiz acaba.Ekdeki gibi olabilirmi?

Cvp: devamsızlık çizelgesi - ercansahin - 12/12/2012

Formu açın, katılanları işaretleyin. Son olarak da katılmayanları ekle düğmesine basın ve katılanlar tablosunu açarak inceleyin.

Şu anda hata denetimleri eksik. Ayrıca Form, sorgu vb. tasarımları kurallara uygun değil. Artık onlar sonraki iş. Umarım istediğiniz budur. Geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Cvp: devamsızlık çizelgesi - cemşit - 12/12/2012

Sayın Bayercansahin teşekkür ederim evet isteğim bu şekilde ancak nisbeten katılmayanlar daha az olacağı için onlar onaylansa katılanları ekle mantığı ile ters mantık sorgusu kurulsa daha kullanışlı olur herhalde.İkinci olarak ne isteğeceğimi sanırım tahmin edeceksiniz form tüm kursiyerleri göstererek açılsada ben sınıfa göre süzdükten (listede olduğu gibi) sonra işlem yapsam ve sonrasında her sınıf için gelmeyenlerin o tarihe ait raporunu alabilsem.Umarım çok olmamıştır.

yalnız bu durumda hiçkimsenin katılmaması veya ders iptali rumundada o tarih için eklediğiniz buton katılanları işaretle olacağı için hata vermez umarım.
Tekrar teşekkür ederim.