AccessTr.neT
Access 2010 2950 hatası çözümü - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Access 2010 2950 hatası çözümü (/konu-access-2010-2950-hatasi-cozumu.html)

Access 2010 2950 hatası çözümü - metehan16 - 21/11/2012

Arkadaşlar ofis 2010 2950 hatasını çözdüm
çözüm :

Access 2007 veritabanını yazarına güvendiğinizden ve veritabanını etkinleştirmek istiyorsanız, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1: geçerli oturum için veritabanını etkinleştir
Bu yöntemi kullandığınızda, Access 2007 veritabanını kapatıncaya kadar veritabanı sağlar. Geçerli oturum için veritabanı etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:1.İleti Çubuğu'nda Seçenekler ' i tıklatın.

2.Microsoft Office güvenlik seçenekleri İletişim kutusunda, Bu içeriği etkinleştir ' i tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
Not Veritabanını açtığınızda her zaman bu adımları yinelemeniz gerekir.

Yöntem 2: veritabanını güvenilen bir konuma taşıyın.
Bunu yapmak için şu adımları izleyin:1.Veritabanı taşıyabilirsiniz güvenilen konumları belirler. Bunu yapmak için şu adımları izleyin: a.Microsoft Office düğmesi ' ni tıklatın ve sonra da Access seçenekler ' i tıklatın.
b.Güven Merkezi'nde ' ı tıklatın ve sonra Microsoft Office Access Güven Merkezi altında Güven Merkezi ayarları ' nı tıklatın.
c.Güvenilir konumlar ' ı tıklatın ve sonra da aşağıdaki yordamlardan birini kullanın:■Güvenilen konumların listelenen yolları unutmayın.
■Yeni bir güvenilen konuma ekleyin. Bunu yapmak için <a0></a0>, yeni konumu Ekle'yi tıklatın ve sonra eklemek istediğiniz konumun yolunu belirtin.

2.Access 2007 veritabanını istediğiniz güvenilen bir konuma taşıyın.

ben yaptım otomatik açılmayan Access açıldı
şimdi sıra geldi makrolarda 64 bit 32 bit farkını çözmekte
yardımlarınızı bekliyorum

Cvp: Access 2010 2950 hatası çözümü - metehan16 - 21/11/2012

bir de bu var ama bunu ben yapamadım; autoexec makrosu diye bişey bulamadım makro oluşturucuda
Veritabanını açtığınızda bir veritabanı güvenilir olup olmadığını sınamak için AutoExec makrosunu kullanabilirsiniz. Ayrıca, makroyu Veritabanı güvenilir değilse, kullanıcılar için özelleştirilmiş bir ileti görüntüleyen bir form açabilirsiniz. Bu ileti veritabanı etkin veya gerekir kodu başarıyla çalıştırmak güvenilir olduğunu bilmenize olanak sağlar.

AutoExec makrosunu ve form oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:
1. Tasarım görünümünde yeni bir form oluşturun.
2. Forma bir etiket veya metin kutusu ekleyin ve kullanıcıya görüntülemek istediğiniz bilgileri yazın.
3. Kaydedin ve sonra formu kapatın.
4. Makro oluşturma ve AutoExec makrosu olarak adlandırın.
5. Koşullar sütunu gösterir.
6. Koşul sütununu göster.
CurrentProject.IsTrusted = false
7. Eylemler sütunu, FormAç ' ı tıklatın.
8. Eylem bağımsız değişkenleri altında Form adı kutusuna, 1. adımda oluşturduğunuz formu tıklatın.
9. Kaydedin ve sonra da makroyu kapatın.
Veritabanı açıldığında, AutoExec makrosunu başlatır ve sonra IsTrusted koşulu sınar. Veritabanını Access 2007'ye kadar güvenilir değil, makro "" eyleminin Makro içinde belirtilen formunu açar.

Cvp: Access 2010 2950 hatası çözümü - metehan16 - 21/11/2012

şimdi baktımda çözdüm bayaaaaa bi iddialı olmuşş Lol çözümü buldum dediyeyimmm

Cvp: Access 2010 2950 hatası çözümü - alpeki99 - 21/11/2012

2950 hatası ile karşılaşan fazla kimse olmamış galiba ancak paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederiz.

Cvp: Access 2010 2950 hatası çözümü - metehan16 - 23/11/2012

heralde hiç karşılaşan olmamış ama olsun bi gün karşılaşan olursa buradan faydalansın

RE: Access 2010 2950 hatası çözümü - yturan - 26/03/2021

Access 2010 kullanıyorum ve aynı hatayı (2950 hatası) ben de alıyorum. Yukarıda yazdıklarınız 2007 Access ile ilgili. Denedim olmadı.