AccessTr.neT
Ana formdan alt forma bilgi aktarımı - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Ana formdan alt forma bilgi aktarımı (/konu-ana-formdan-alt-forma-bilgi-aktarimi.html)

Ana formdan alt forma bilgi aktarımı - oguzgon - 29/06/2012

Herkese merhaba,
Birşeyler bitti derken yeni problemlerin çıkması insanın canını sıksada farklı şeylerin öğrenilmesinede sebep olabiliyor. Umarım bende öğrenebilirim.
Sözün özüne gelecek olursak ekteki resimdede anlatmaya çalıştığım gibi; PERFORMANS DEĞERLENDİRME formunda bir adet PERFORMANS KRİTER adında alt form ve onunda PERFORMANS DEĞERLENDİRME adında alt formu var.
Bu form ve alt formlar yardımıyla tablolara ve oradanda raporlara veri göndermekteyim.
Dikkarli bakılmazsa formda herşey yolunda görünüyor gibi ancak rapor sayfasına geçildiğinde, örneklendirirsek;
çalışananın 2008 yılı Kadrosu, Derecesi ve Değerlendirme(harf) notu farklı girilmesine rağmen 2009 yılı ile aynı görünüyor. Yani 2009 yılının bilgilerini 2008 üzerine yazıyor.
Umarım problemi anlatabilmişimdir. Dönem değiştikçe Kadrosu, Derecesi ve Değerlendirme(harf) notunun diğer değerler gibi değişmesini istiyorum fakat ne yaptıysam beceremedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim.
Yönetici şifresi: y

[Resim: 13409991801.jpg]

.rar PERSONEL TAKİP.rar (Dosya Boyutu: 314,11 KB | İndirme Sayısı: 52)

Cvp: Ana formdan alt forma bilgi aktarımı - ozanakkaya - 01/07/2012

Performans bilgileri sorgusu isimli sorgudaki performans tablosundaki Dönem alanı ile Performans değerlendirme tablosundaki Dönem alanını ilişkilendirip deneyebilir misin ?

Cvp: Ana formdan alt forma bilgi aktarımı - oguzgon - 01/07/2012

Tekrar merhaba,
Önermiş olduğun denemeyi yaptım fakat bir sonuç alınamadı.
Tablolardaki PERFORMANS tablosuna bakarsan orada 1 kişiye ait sadece 1 adet kayıt görünüyor. Aslında nekadar kayıt girilmişse o kadar kayıt olması gerekmezmi?
Problem buradan kaynaklanıyor gibime geliyor.
Formlardaki PERFORMANS KRİTER formu PERFORMANS tablosuna data gönderiyor ve ben formda Dönem değiştirdikçe yeni kayıt açıyormuş gibi yapmasına rağmen yeni kayıt açmadan eski kayıtın üzerine yazıyor. Yapılması gereken; Dönem değiştikçe yeni kayıt açması gibime geliyor ama nasıl olacağını kestiremiyorum.
Veya PERFORMANS KRİTER formundaki Mevcut Kadro, Mevcut Derece ve Değerlendirme 2 ye yazılan dataların PERFORMANS DEĞERLENDİRME formuna aktarılması gerekiyor. (çok denememe rağmen ana formda bulunan metin kutusu, açılan kutu v.s içindeki bilgileri alt form içindeki metin kutusu, açılan kutu v.s içine yazdırmayı beceremedim.
İlgilenebilir ve yol gösterebilirseniz sevinirim.

Cvp: Ana formdan alt forma bilgi aktarımı - oguzgon - 08/07/2012

Aklıma gelen herşeyi denememe rağmen bir sonuç alabilmiş değilim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Cvp: Ana formdan alt forma bilgi aktarımı - oguzgon - 10/07/2012

Performans kriter formundaki dönem alanın on enter olayına yeni kayıt aç kodunu ekledikten sonra Performans bilgileri sorgusu isimli sorgudaki performans tablosundaki Dönem alanı ile Performans değerlendirme tablosundaki Dönem alanını ilişkilendirince problem çözüldü. ilgi duyan herkese teşekkür ederim.