AccessTr.neT
access 2010 çoklu kullanıcı girişi - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: access 2010 çoklu kullanıcı girişi (/konu-access-2010-coklu-kullanici-girisi.html)

Sayfalar: 1 2

access 2010 çoklu kullanıcı girişi - mehmetb84 - 09/09/2011

Merhaba arkadaşlar, sitedeki benzer konuları inceledim fakat hiçbirinden faydalanamadım o yüzden tekrar bu konuyu açma gereği duydum.

Access 2010 da bir tabloya aynı anda 2 kullanıcının ağdan erişimini sağlamak istiyorum.
Diğer konularda söylendiği gibi tablolar arası ilişkileri kaldırdım.Bundan sonra ne yapmam gerekiyor,adım adım anlatabilirseniz sevinirim.

Veritabanım ektedir.Tabloları tekrar veritabanımın içine gömdüm.

İlgilerinize şimdiden teşekkürler.

Cvp: access 2010 çoklu kullanıcı girişi - Coskun0559 - 09/09/2011

mehmet benim kullandığım yöntem şu şekilde;
Çalıştığım firmada 1 adet Sbs2008(Small Business Server 2008) var.
Buna Hem local de hemde uzak erişimle bağlanan kullanıcılar var.sana önce benim kullandığım local yolu anlatacam gerçi her 2 yolda basit.
1-Projeyi tamamladıktan sonra tablolarımı ayırdım(Teknikservis_be.mdb)
2-Formlar sorgular raporlar makrolar yani tablolar hariç oda ayrı bi proje oldu(TeknikServis.mdb)
3-Ana makina(bunu tabloların olacağı makina gibi düşün) C sürücüsüne Data adında bi klasör açtım ve sadece tabloların olduğu(Teknikservis_be.mdb) veri tabanını klasöre ekledim.
4-Bu ana makinadaki veri tabanına ulaşacak kullanıcıların bilgisayarlarınada Formların,sorguların v.s olduğu (teknikServis) veri tabanını ekledim.
5-Ana makinada bulunan Data Klasörünü Paylaşıma Açtım ve Ağ kullanıcılarının Klasörö dolayısıyla (teknikServis_be.mdb) veritabanına Erişmek için gerekli izinleri verdim.(oku,yaz)
6-Ağ kullanıcılarının Bilgisayarlarındaki Projede Bağlı tablo yöneticisinden tablolara Ağdaki Yolu Gösterdim
7-Son Olarak Veritabanını sıkıştır ve onar dedikten sonra kullanmaya başladım

Cvp: access 2010 çoklu kullanıcı girişi - mehmetb84 - 09/09/2011

çok teşekkürler.

Cvp: access 2010 çoklu kullanıcı girişi - Coskun0559 - 09/09/2011

takıldığın yer olursa nerde olduğumuzu biliyorsun Img-grin
kolay gelsin

Cvp: access 2010 çoklu kullanıcı girişi - mehmetb84 - 12/09/2011

çok tşkler eksik olmayın..

Cvp: access 2010 çoklu kullanıcı girişi - ahmet029 - 11/02/2012

(09/09/2011, 14:30)Coskun0559 yazdı: mehmet benim kullandığım yöntem şu şekilde;
Çalıştığım firmada 1 adet Sbs2008(Small Business Server 2008) var.
Buna Hem local de hemde uzak erişimle bağlanan kullanıcılar var.sana önce benim kullandığım local yolu anlatacam gerçi her 2 yolda basit.
1-Projeyi tamamladıktan sonra tablolarımı ayırdım(Teknikservis_be.mdb)
2-Formlar sorgular raporlar makrolar yani tablolar hariç oda ayrı bi proje oldu(TeknikServis.mdb)
3-Ana makina(bunu tabloların olacağı makina gibi düşün) C sürücüsüne Data adında bi klasör açtım ve sadece tabloların olduğu(Teknikservis_be.mdb) veri tabanını klasöre ekledim.
4-Bu ana makinadaki veri tabanına ulaşacak kullanıcıların bilgisayarlarınada Formların,sorguların v.s olduğu (teknikServis) veri tabanını ekledim.
5-Ana makinada bulunan Data Klasörünü Paylaşıma Açtım ve Ağ kullanıcılarının Klasörö dolayısıyla (teknikServis_be.mdb) veritabanına Erişmek için gerekli izinleri verdim.(oku,yaz)
6-Ağ kullanıcılarının Bilgisayarlarındaki Projede Bağlı tablo yöneticisinden tablolara Ağdaki Yolu Gösterdim
7-Son Olarak Veritabanını sıkıştır ve onar dedikten sonra kullanmaya başladım

Merhaba Coşkun hocam ekte bulunan Access 2010 dosyasının datalarını kendi bilgisayarımda tutmak(bendeki datalar giriş sonrası güncellenecek ) sadece formu ortak ağdaki kullanıcılara açmak istiyorum bunu nasıl yaparım yardımcı olabilirmsiniz.Teşekkürler.Saygılar.
Ek Dosyalar
 Arıza Kayıt (2).zip(234.51 KB)