AccessTr.neT
Açılan Kutuda filtre - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Açılan Kutuda filtre (/konu-acilan-kutuda-filtre.html)

Sayfalar: 1 2 3

Açılan Kutuda filtre - thetnt - 25/08/2011

Arkadaşlar Selam.
Access te yeniyim kitaplarda ve formlarda öğrendiğim kadarı ile birşeyler yapmaya çlışıyorum.
Sorum şudur : Bir tablo var personel ile ilgi bilgiler mevcut adı soyadı doğum yeri doğum tarihi departmanı gibi bilgilieri yer almaktadır
bu tabloyu form sihirbazi ile yerleştirdikten sonra açılan kutu sayesinde personel isimlerini listelemktedir. buray kadar bir sıkıntı yok yani bütün personel isimlerini listelemektedir
başka bir form hazırlayarak örneğin kalite departmanı formu bu formda aynı şekilde açılan kutuda tıklayınca sadece kalite departmanı personeli listesi çıkmasını istiyorum aynı şekilde üretim departmanı gibi kısaca kalite sorumlusu kalite departmanı formunu açınca açılan kutuda sadece kalite departmaını ile ilgili personelin listelenmesini istiorum bu mümkünmüdür mümkün ise bir döküman link paylaşırmısınız.
Şimdiden teşekür eder iyi günler dilerim.

Cvp: Açılan Kutuda filtre - alpeki99 - 25/08/2011

İsterseniz siz örneğinizi ekleyin biz onun üzerinde anlatalım bu şekilde sizin için daha anlaşılır olmuş olur.

Cvp: Açılan Kutuda filtre - thetnt - 25/08/2011

Merhaba Hocam,
İlaveten 1 adet resim dosyası da ekledim ne istediğimi ablatmaya çalıştım.
Dosyalar ektedir.
Saygılar.

Sayın thent biraz daha ayrıntı verirseniz memnun olurum.

Resimde Git yazan yerde departman seçip altta sadece o departmana ait kişilerin listelenmesinimi istiyorsunuz? Çünkü eklediğiniz dosyada Departmanlar değilde kişiler çıkıyor o listede. Tam anlayamadım bu yüzden sormak zorunda kaldım.

Cvp: Açılan Kutuda filtre - thetnt - 25/08/2011

Sayn Hocam.
ekteki database Access dosyasında Kişi ayrıtıları form unda açılan kutuya tıklayınca var olan bütün personel listelenmeketedir benim istediğim bu açılır kutuya tıklayınca sadece kalite departmanı na bağlı personel listesi çıksın yada üretim yani belirleyeceğim departman kriterine göre pesronel listesini çıkarsın yani yapacağım form kalite sorumlusu formu olacak bu açılır kutuyu ya tıklayınca sadece kendisi ile ilgili yani kalite departmanında ki personel ismlerii görüntüleyebilecek istediğim tam olatak bu açılır kutuda bir tür filtre yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılar

İstediğinizi yapmadan önce şunu sorayım. Açılan kutuda Kalite Departmanı personelini listeleriz ancak yine aynı kutuda Üretim Departmanı personelinide listemek için bir kritere ihtiyacımız olacak. Bunun için iki tane açılan kutu olması iyi olur. Birinci kutudan departmanı seçince ikinci kutuda bu departmana bağlı kişiler listelenir.

Eğer sizin için sorun yoksa bu şekilde hazırlayayım.