AccessTr.neT
Aşı ve İlaç Programı Satır Sorunu - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Aşı ve İlaç Programı Satır Sorunu (/konu-asi-ve-ilac-programi-satir-sorunu.html)

Sayfalar: 1 2

Aşı ve İlaç Programı Satır Sorunu - selim12341 - 12/08/2011

Yeni bir Access çalışmacısı olarak ekte sunmuş olduğum dosyada iki adet sorunum var. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim.
1. Detaylı adres kısmındaki seçimimi adres bilgileri kısmında göstermek, aynı zamanda tabloda ilgili kısmına tek bir hücreye kaydetmek,
2. Detaylı adres kısmında Cadde Sokak bilgileri sorguda yoksa kaydedilen cadde sokak bilgisini de sorguya kaydedip sonraki kayıtlarda görünmesini sağlamak,
3.Aşı Karekod kısmında okutulan bilgiye göre Aşı adı ve aşı türünün otomatik gelmesini sağlama.

Cvp: Aşı ve İlaç Programı Satır Sorunu - alpeki99 - 12/08/2011

Sayın selim12341,

Bu şekilde soru sorduğunuz zaman ya hiç cevap alamazsınız ya da beklenenden çok yazışma ve zaman sonra cevabınızı alabilirsiniz.

1- Hangi formda olduğunu yazın tüm formları inceledim ancak bahsettiğiniz yeri buldum. Hangi tabloda yazmamışsınız. Formun kayanğına bakıyorum ilgili diye bir alan yok.
2- Burada yer alan bilgileri sorgu ile almışsınız ancak kaydetmek için bu metin kutularının bir Denetim Kaynağı olması lazım. Veri sekmesinden bunu belirlemelisiniz.
3- Dlookup komutu ile istediğinizi yapabileceğiniz gibi karekodların olduğu ASM Aşı Kaydı tablosundan açılan kutu yardımıylada yapabilirsiniz yani Adreslerde olduğu gibi.

Cvp: Aşı ve İlaç Programı Satır Sorunu - selim12341 - 12/08/2011

Başta özür dilemek istiyorum.Bu konuda oldukça yeniyim de.
1. Sorumda aşı sarf formunda adres bilgisi ve detaylı adres kısmında detaylı adres kısmı kullanılırsa otomatik adres kısmına aktarma ve o şekilde tüm kaydı tabloda tek adres satırına kaydetmek istiyorum.

şimdiden teşekkür ederim.

Cvp: Aşı ve İlaç Programı Satır Sorunu - Puletin - 31/08/2011

Sayın Selim12341 örneğinizi 2003 olarak da ekleye bilirseniz daha çok kişi sorununuzla ilgilenebilir.

Hayırlı Bayramlar

Cvp: Aşı ve İlaç Programı Satır Sorunu - mehmetdemiral - 31/08/2011

Formunuzun "geçerli olduğu" olayına şu kodu yapıştırın:

Kod:
Me.Aşılanan_Adresi = [Mahalle] & " " & [Cadde] & " " & [Metin38] & " " & [İlçe] & " - " & [İl]
Ama bu arada programınızda detaylı adres bölümünde bir sürü açılan kutu var. Ama orada bir hata var ki çok önemli... Diyelim ili Ankara seçtiniz, sonra da ilçeyi Haymana seçtiniz. Dönün şimdi İli Antalya yapın, hala ilçe Haymana kalıyor. Oysa her açılan kutu seçiminden sonraki alt kategoriler sıfırlanmalıdır. Yukardaki kodun da aynı şekilde tüm açılan kutuların değiştiğinde veya güncelleme sonrasında olayına konulması gerekir ayrıca.

Herneyse, kod yukarda, siz deneye deneye bunu nerelere koyacağınızı belirlersiniz artık. Bu arada, tablo ile bağlantıyı değiştirmediğimiz için Aşılanan_Adresi alanı direkt olarak tabloya da geçecektir. Bu nedenle "geçerli olduğunda" olayına kodu yazmanız da gerekmeyebilir.

Cvp: Aşı ve İlaç Programı Satır Sorunu - omerdd - 16/09/2011

Bu Access çalışmasını asm de mi kullanacaksınız ! Form tasarım renklerini değiştirin gözleri yoruyor. karekod-aşı adı il-ilçe gibi ilişki oluşturularak yapılabilir.