AccessTr.neT
Açılan Kutudaki Verileri alt Metin Kutularına Yansıtma - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Açılan Kutudaki Verileri alt Metin Kutularına Yansıtma (/konu-acilan-kutudaki-verileri-alt-metin-kutularina-yansitma.html)

Sayfalar: 1 2

Açılan Kutudaki Verileri alt Metin Kutularına Yansıtma - ekselanss - 07/05/2011

Merhaba arkadaşlar. Ekteki örnekte Frm_Police_Giris forumda mmm(müşteri no) açılır kutusuna müşteri adını çekiyorum ama buna bağlı olarak hemen altında bulunan adı, soyadı, gibi metin kutularına da bilgileri tablodan çekmesini nasıl sağlarım.

Cvp: Açılan Kutudaki Verileri alt Metin Kutularına Yansıtma - aobendes - 07/05/2011

Keşke önce bu güzelim siteyi iyice inceleyip, sonra soru sorsanız...
Yine de bir örnek vereyim (Benremix hoca'dan)

Cvp: Açılan Kutudaki Verileri alt Metin Kutularına Yansıtma - ercansahin - 07/05/2011

Belirtilen örnek ile birlikte Dlookup konusunu arayıp çıkan örnekleri incelerseniz faydalı olacaktır. Bütün bu incelemelerinize rağmen sorununuz devam ederse bildirin, açıklayarak yardım edelim.

Cvp: Açılan Kutudaki Verileri alt Metin Kutularına Yansıtma - ozanakkaya - 07/05/2011

aobendes'in verdiği linkteki uygulama probleminizi çözecektir,

uygulamanızdaki tablolardan "Tbl_Police_Kayit" tablosunda "Musteri_no" alanı var.
bu alandaki verilerin "Tbl_Musteri_Kayıt" tablosu ile ilişkisi var mı?
Yani Musteri_no değeri 2468 olan müşterinin Tbl_Musteri_Kayıt tablosunda 2468 verisini içeren alan var mı?

Cvp: Açılan Kutudaki Verileri alt Metin Kutularına Yansıtma - ekselanss - 08/05/2011

Arama yaptım ama yanlış kelime kullandığımdan olsa gerek istediğimi bulamadım.Genede özür dilerim amacım kirlilik oluşturmak değil..

(07/05/2011, 20:23)sledgeab yazdı: aobendes'in verdiği linkteki uygulama probleminizi çözecektir,

uygulamanızdaki tablolardan "Tbl_Police_Kayit" tablosunda "Musteri_no" alanı var.
bu alandaki verilerin "Tbl_Musteri_Kayıt" tablosu ile ilişkisi var mı?
Yani Musteri_no değeri 2468 olan müşterinin Tbl_Musteri_Kayıt tablosunda 2468 verisini içeren alan var mı?

"Tbl_Police_Kayit" tablosunda bulunan "Musteri_no" alanına "Frm_Police_Giris" formunu müşteri seçme combobox undan kayıt yapılıyor ama kayıtlarda sadece müşteri no su kayıt altına alınıyor. Bu combobox da veriyi "Tbl_Musteri_Kayıt" tablosundan çekiyor. Yani "Tbl_Musteri_Kayıt" da bulunmayan hiçbir müşteri "Tbl_Police_Kayit" kaydedilmiyor. Verdiğiniz örnek doğrudur.

Cvp: Açılan Kutudaki Verileri alt Metin Kutularına Yansıtma - ekselanss - 08/05/2011

Sorunu kod kullanmadan çözdüm arkadaşlar. Sorgularda düzenleme yaparak . Yalnız tuhaf bir şey oldu "Frm_Police_Giris" Formuna veri kaynağı "Srg_Police_Kayit" gösterdim. Formda verileri kontrol ettiğimde sorguda olmayan Exper1016 diye bir şey çıktı ne olduğunu anlayamadım .