AccessTr.neT
Sorgu sonucunu farklı Tablolara ekleme - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Sorgu sonucunu farklı Tablolara ekleme (/konu-sorgu-sonucunu-farkli-tablolara-ekleme.html)

Sayfalar: 1 2

Sorgu sonucunu farklı Tablolara ekleme - yakcaglayan - 13/02/2011

Arkadaşlar merhaba,
bütün gündür şimdi anlatacağım problemimi forumda aratıyorum. rastlayamadım bir türlü. acaba diyorum hiç olmayacak saçma bir şeymi istiyorum diye tereddüt bile ettim.
Problemim şu: (şimdiden teşekkür ediyorum yardımlarınız için)
bir tablom(table_aktar) var bu tablo gecici bir tablo burdaki verileri yorumladıktan sonra kalıcı tablolara ekliyorum ve table_aktar tablosunu temizliyorum.
bu tablodaki "ay" alanına bakarak eğer 2.ay yani subatsa "table_subat " tablosuna eğer 3.ay yani martsa "table_mart" tablosuna eklemek istiyorum.
Ben bir ekleme sorgusu yaptım ancak orda eklenecek tablo kısmında sadece 1 tablo secebiliyorum.
Haa neden tek tabloda yapmıyorsun derseniz . çok fazla veri var. dolayısıyla sorgular çok geç geliyor. ( yaklaşık 300.000 kayıt)her defasında tüm dataya bakmasını istemiyorum sorgunun.
yardımlarınızı bekliyorum.
tşk.

Cvp: Sorgu sonucunu farklı Tablolara ekleme - ercansahin - 13/02/2011

Pardon cevabı değiştiriyorum. Olayı yanlış anlamışım.Img-grin

Cvp: Sorgu sonucunu farklı Tablolara ekleme - ercansahin - 13/02/2011

Bir form ve bu formda bir düğme oluşturun, Tıklandığında olayına;
Private Sub Komut0_Click()
DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL ("INSERT INTO Table_ocak ( ID, yıl, ay, tarih, fat_no, fat_tutar )SELECT Table_aktar.ID, Table_aktar.yıl, Table_aktar.ay, Table_aktar.tarih, Table_aktar.fat_no, Table_aktar.fat_tutar FROM Table_aktar WHERE (((Table_aktar.ay)='1'))")
DoCmd.RunSQL ("INSERT INTO Table_subat ( ID, yıl, ay, tarih, fat_no, fat_tutar ) SELECT Table_aktar.ID, Table_aktar.yıl, Table_aktar.ay, Table_aktar.tarih, Table_aktar.fat_no, Table_aktar.fat_tutar FROM Table_aktar WHERE ((Table_aktar.ay)='2')")
DoCmd.RunSQL ("INSERT INTO Table_mart ( ID, yıl, ay, tarih, fat_no, fat_tutar ) SELECT Table_aktar.ID, Table_aktar.yıl, Table_aktar.ay, Table_aktar.tarih, Table_aktar.fat_no, Table_aktar.fat_tutar FROM Table_aktar WHERE ((Table_aktar.ay)='3')")
DoCmd.SetWarnings True
End Sub
yazarak deneyin lütfen.

Cvp: Sorgu sonucunu farklı Tablolara ekleme - Yandemir - 13/02/2011

bu olay database'i iki katına çıkartır ama dikkatli düşünün derim.

Cvp: Sorgu sonucunu farklı Tablolara ekleme - yakcaglayan - 13/02/2011

Sn yandemir,
Database iki katina cikarir . Biraz acarmisiniz. Tam anlamadim. Ilginize tesekkur ediyorum.

Cvp: Sorgu sonucunu farklı Tablolara ekleme - ozanakkaya - 13/02/2011

Aktar isimli tablonuzda 200.000 kayıt varsa, diğer ocak, şubat...... isimli toblalorınızda da aynı veriden toplam 200.000 kayıt olacak. İşlem sonucu aktar tablosunu silmeniz gerekir.