Konu Araçları | Seçenekler: | Gösterim Stili
Tarih
28/11/2008 03:20
Konu Sahibi
AccessTr.neT
Yorumlar
33
Okunma
3418
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

husem

Gümüş Üye
Kullanici Avatari
Gümüş Üye
H.... D....
125
08/03/2009
28
Denizli
Zabıt Katibi
Ofis 2003
17/10/2017,00:58
Accesstr.net benim içinde vazgeçilmez, 
iyiki böyle bir site var, 
takıldığımız her konuda bize cevap veren sn ozanakkaya, sn atoz112 ve diğerleri iyiki varsınız.
Herkese çok teşekkür ederim.
İyi çalışmalar


husem, proud to be a member of AccessTr.neT since 08-03-2009.
Cevapla

biberli33

Aktif Üye
Kullanici Avatari
Aktif Üye
80
5
06/11/2016
16
-
-
08/10/2017,21:55
Kuralların katı olduğunu ve bu kuralların sert bir şekilde uygulandığını düşünüyorum. Mesaj içerikleri genelde uyarıcı. Site Kurallarını okuyun uyarıları oldukça sık kullanılıyor. Oysa birçok internet kullanıcısı sabırsız ve sonuca odaklıdır. Kurallar kısmını okumayı es geçer. Belki objektif bakmıyorumdur bilemiyorum. Benim felsefem öğrenme aşamasında her alanda her platformdan yardım ve destek almak. Bu felsefeyle davranıyorum. Üyeliğimi yükseltmek derdinde değilim. Bir kullanıcı olarak bunların dışındaki olaylar ve konular beni pek ilgilendirmiyor açıkçası. Bu nedenle kısıtlanıyor olmak tuhafıma gitti doğrusu. Gerekçenizde haklı olabilirsiniz ama bu beni ilgilendirmeyen bir gerekçe olacaktır. Şu da bir gerçek "Site Kuralları budur. Bu şartlarda üye olma ve kullanma hakkınız var" diyebilirsiniz ve haklı olursunuz. Diğer bir sitede üyeliğim var önemli üye konumundaydım isteğim üzerine kayıtlı üye statüsüne ayarlandım. Şimdiye kadar kimse bana yok şurada şu durumda üyesin bu konuma gelmişsin ya o site ya da bu site tercih yap demedi. Kullanılan ifade bizimle olmanız yeterli bilgi paylaşımına devamınız bizim için değerli oldu. Benzer bir hoşgörülü yaklaşım sizden birşey götürmez aksine size değer katar. Sitenin çok daha iyi ve güzel bir duruma gelmesi dileğiyle. Herkese sabrı ve yardımları için teşekkür ederim.


Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır!!!
Cevapla

ozguryasin

Uzman
Kullanici Avatari
Uzman
Ö.... Y....
879
23/09/2009
568
Bursa
Ofis 2010 32 Bit
Bugün,16:35
Sn: biberli33  Site Kuralları nı küçük siteminize karşılık bir daha okudum. kesinlikle bu kulanıcıların daha hızlı ve verimli cevap almaları için geçerli kurallar olduğunu düşünüyorum. yazan kurallarda konu açmadan arama yapılması, onların incelenip bulunamaması veya faydalı olmadığına kanat getirilmesi halinde belirtilen kurallar dahilinde konu açılması o kişinin cevap almasını hızlandıracaktır. Örneğin bir çok örneğe bakıyorum soru soran kullanıcı kendisini bill gates  sanmış iki, üç form, bir iki sorgu var projesine güvenli, shift engeli, bir sürü güvenlik koymuş. tabi ki en doğal hakkım olan örneği geri dönüşüm kutusuna göndermeyi seçiyorum. (birde o engelleri kaldırıp problemi algılamaya çalışıp geri gönder.. tek işim bu çünkü yıl boyunca) kısacası o kurallarda bunlar bahsediliyor eğer okursanız. buyrun Site Kuralları


POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis
Cevapla

ozanakkaya

sledgeab
Kullanici Avatari
Kurucu
O.... A....
9.875
29/01/2008
Denizli
Memur
Ofis 2010 32 Bit
Bugün,18:09
Kural kelimesi insanların zihninde “kısıtlayıcı” bir kelime olarak bulunuyor. Oysaki kural; “açıklayıcı”, “öğretici” ve “tembihleyici”dir. Kurallar düzenin sağlanması için vardır. Düzenin olmadığı bir yerde düzensizlik vardır, kargaşa vardır. İnsanın var olduğu her alanda tehlike vardır ve kurallar bu tehlikelerin oluşması için caydırıcı bir etkendir. 
Kimse de düzenin olmadığı yerde mutlu olamaz. Bu sitede kurallara uymak zorunludur. 
 
(08/10/2017, 21:54)biberli33 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kuralların katı olduğunu ve bu kuralların sert bir şekilde uygulandığını düşünüyorum. Mesaj içerikleri genelde uyarıcı. Site Kurallarını okuyun uyarıları oldukça sık kullanılıyor. Oysa birçok internet kullanıcısı sabırsız ve sonuca odaklıdır. Kurallar kısmını okumayı es geçer.

 
Sitemizin kuralları mevcut, ancak belirttiğiniz gibi sert bir şekilde uygulanmıyor. Sizin de belirttiğiniz gibi sadece mesaj içeriğine site kuralı ve ilgili maddesi hatırlatmak için yazılıyor. Bu hatırlatma mesajları genellikle üyelerimizin ilk konu veya ilk mesajlarında yazılıyor. Bu mesajlar ya birden fazla soru sorulduğu için ya da örnek uygulama sıkıştırılmadan eklendiği için yazılıyor. Site kuralı hatırlatması kadar Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git da hatırlatılıyor.

Hiçbir konu, Site Kurallarına uymadığı gerekçesiyle cevapsız bırakılmadı. Sadece örnek uygulama eklenmesi istendiği için cevapsız kalmış olabilir. Sebebi ise şahsım adına sıfırdan uygulama tasarlayamam. Site Kurallarımız belirttiğiniz gibi sert bir şekilde uygulansa idi her kural maddesinin altında belirtilen uyarı puanı mesaj sahibine verilirdi. Belirttiğiniz gibi internet kullanıcısı sabırsız olabilir ve Site Kurallarını okumayabilir. Site kuralı hatırlatılarak okuması sağlanıyor.
 
(08/10/2017, 21:54)biberli33 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim felsefem öğrenme aşamasında her alanda her platformdan yardım ve destek almak. Bu felsefeyle davranıyorum. Üyeliğimi yükseltmek derdinde değilim. Bir kullanıcı olarak bunların dışındaki olaylar ve konular beni pek ilgilendirmiyor açıkçası. Bu nedenle kısıtlanıyor olmak tuhafıma gitti doğrusu. Gerekçenizde haklı olabilirsiniz ama bu beni ilgilendirmeyen bir gerekçe olacaktır. Şu da bir gerçek "Site Kuralları budur. 


İstediğiniz platformda yardım ve destek alabilirsiniz. Siz öğrenme aşamasında destek alırsınız, ben öğretmeye çalışırken destek alırım. Size kimse bilmem ne platformunda destek almışsınız, buradan destek talep etmeyin demedi. Sitede sorulara cevap yazmaya başladığınız için sizi Destek Ekibine, yani site yönetimine aldım. Siz site yönetimine girdikten sonra başka bir platformdaki sorulara cevap yazdığınızda yönetici kuralımızı hatırlattık. Siz her yerde paylaşım yapabileceğinizi belirttiğiniz için tekrar üye konumuna aktarıldınız. Siz üye konumuna aktarıldıktan sonra size bilmem nereye mesaj yazma diyen oldu mu? Bu sitede yönetici konumunda olan birinin farklı bir sitede de paylaşım yapması doğru mu? Bu gerekçe sizi ilgilendirmeyen bir gerekçe olduğundan üye grubuna aktarıldınız. Yukarıda da belirttiğim gibi farklı platform mevzusu sadece siz yönetici iken yapıldı. Bu site kuralı sizin de belirttiğiniz gibi maalesef gerçek. Ayrıca, bahsettiğiniz sitedeki bazı şahısların bu siteye, bu siteye harcanan emeklere ve bu sitedeki üyelere yaptıkları hakaretler de gerçek.
 
(08/10/2017, 21:54)biberli33 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu şartlarda üye olma ve kullanma hakkınız var" diyebilirsiniz ve haklı olursunuz. Diğer bir sitede üyeliğim var önemli üye konumundaydım isteğim üzerine kayıtlı üye statüsüne ayarlandım. Şimdiye kadar kimse bana yok şurada şu durumda üyesin bu konuma gelmişsin ya o site ya da bu site tercih yap demedi. Kullanılan ifade bizimle olmanız yeterli bilgi paylaşımına devamınız bizim için değerli oldu. Benzer bir hoşgörülü yaklaşım sizden birşey götürmez aksine size değer katar. Sitenin çok daha iyi ve güzel bir duruma gelmesi dileğiyle. Herkese sabrı ve yardımları için teşekkür ederim.


Üye grubunda iken istediğiniz yere mesaj yazar, istediğiniz yerden bilgi talep edebilirsiniz. Üye olurken Site Kurallarını okuduğunuzu onaylayarak üye oluyorsunuz. Site Kurallarımızda x isimli siteye cevap yazma, y isimli siteden çözüm arama gibi bir kuralımız yok. Kimseye de bilmem nereye soru yazmışsın, buraya sorma denmedi. Size ya o site ya da bu site mevzusu siz yönetime alındıktan sonra söylenmiştir. Doğru olanı da budur. Bahsettiğiniz sitedeki şahıslar ile diyaloğunuz beni ilgilendirmez. Üye grubunda olduğunuz sürece bu sitede olmanız ve bilgi paylaşımında devamınız bizim için de değerlidir. 

Alıntı:Belki objektif bakmıyorumdur bilemiyorum.  


Neden objektif bakamıyorsunuz?


Cevapla


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri: MCTR, Yazılım: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
Forum use Krzysztof "Supryk" Supryczynski addons.