Şifreleme ya da gizleme?
Tarih
15/04/2013 17:37
Konu Sahibi
forbid55
Yorumlar
2
Okunma
992
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Derecelendirme: 0/5 - 0 oyMerhabalar,
Arama yapmama rağmen sağlıklı bilginin bu konuda uzmanlaşmış arkadaşlardan geleceğini düşündüğüm için yeni konu açma gereğini duydum, bu soru daha önce cevaplandı ise gözümden kaçmıştır, şimdiden anlayışınızı umuyorum.

Projelerimde Uzak ya da Local Sql server kullanan yeni bir VB.Net yazılım geliştiricisi olarak, performans amaçlı bazı bilgilerin Sql Server sunucusundan local Access mde dosyasına çekmek kaydıyla kullanıcının bilgisayarında barındırılması gerekiyor ki bazı önemsiz işlevlerin her çağırılışında uzak sunucu bağlantısı açılmadan local Access dosyası ile işlemler daha hızlı ve problemsiz yapılabilsin.

Lakin burada ustalarımdan yardımcı olmalarını isteyeceğim, VB.Net'ten şifresini girerek çalıştırdığım şifreli mde dosyamın şifresinin bir şekilde çözülerek içindeki bilgilere müdahale edilmemesi için ne yapabilirim? Verileri görmesi problem değil, sadece içerik değiştirilmesin amaç bu..
Saygılarımla..
Cevapla

alpeki99
Yeniden başlayabilmek...
Kullanici Avatari
Uzman
O....
6.024
29/10/2008
Ordu
Ofis 2013 32 Bit
Dün,22:47
Sponsor Reklam
Access dosyasının şifresini öğrenmek kolay. Öğrenende her halükarda değiştirebilir. Biraz daha zor olsun isterseniz compact Sql dosyasını kullanabilirsiniz. Elbette onunda şifresi öğrenilip bilgilere müdahele edilebiliyor. Olta nevinden bir dosya koyup bilgileri kayıt defterine eklemek ayrı bir yöntem olabilir. En garanti yöntem ise dosyanın kendisinin şifrelenip Ram üzerinde açılıp işlem yapılması olabilir o da biraz abartı olacaktır.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla

benremix
Uzman
Kullanici Avatari
Uzman
R.... S....
4.432
17/05/2009
365
Ankara
Ofis 2010
21/02/2017,06:29
Konu takip edilmediği için çöp kutusuna taşınmıştır.
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.


Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi


Cevapla


Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiTürkçe Çeviri: MCTR, Yazılım: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
DMCA.com Protection Status
© Desing by XSTYLED| Develops by ozanakkaya