Konu Araçları | Seçenekler: | Gösterim Stili
Tarih
22/04/2009 11:16
Konu Sahibi
yolgezer
Yorumlar
0
Okunma
2674
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Derecelendirme: 5/5 - 1 oy

yolgezer

İnternetsiz Bilgisayar, Susuz Kalmış Çiçeğe Benzer...!
Kullanici Avatari
Aktif Üye
N.... Ş....
59
20/03/2009
10
Siirt
Ofis 2003
21/04/2015,15:58
PNY nVIDIA Quadro FX5800 4GB GDDR3 512-Bit PCI-E x16 Profesyonel Grafik Kartı

Ürünün Fiyatı :4.200,00 USD + KDV
KDV Dahil TL :7.507,08 TL

PNY nVIDIA Quadro FX5800 4GB GDDR3 512-Bit PCI-E x16 Profesyonel Grafik Kartı
PNY-VCQFX5800-PCIE

PNY nVIDIA Quadro FX5800 4GB GDDR3 512-Bit PCI-E x16 Profesyonel Grafik Kartı
4GB Quadro FX5800, Yoğun Üç Boyutlu Modelleme ve Video Düzenleme Gibi Ağır Çalışmalarda En Yüksek Performans Sunan Modeldir!

Profesyonel Kullanıcılar Quadro Ekran Kartı Kullanır !
Profesyonel kullanıcıların bildiği gibi oyunlar için tasarlanmış standart grafik kartları ile profesyonel uygulamalarda maksimum verimli çalışmak mümkün değildir. Profesyonel iş istasyonları bu işlere özel sürücü ve firmware'e sahip profesyonel ekran kartları ile kurulur. Siz de diğer bileşenleri için yüksek paralar harcadığınız sisteminizin AutoCAD, 3D Studio Max gibi uygulamalarda düşük performans göstermesini istemiyorsanız çalışma alanınıza yönelik bir nVIDIA Quadro serisi grafik kartı alarak profesyonel yazılımların getirdiği tüm özellikleri yüksek performans ile kullanın.

Autodesk AutoCAD ve 3D StudioMax : Özel Sürücüler İle Daha Verimli Çalışma
NVIDIA ve AutoDesk'in ortak çalışması ile geliştirilen "MAXtreme" ve "AutoCAD Performance" sürücüleri sayesinde, 3ds Max ve AutoCAD programlarında Quadro ekran kartları ile daha yüksek performans alınmakta ve gerçek zamanlı işlemlerde standart grafik kartları ile kullanılamayan pek çok gelişmiş özellik kullanılabilmektedir. AutoCAD çalışmalarınızda nVIDIA Quadro'nun yüksek kapasitesinden yararlanarak, iş akışınıza yüksek kaliteli ve kompleks 3D modeller ekleyebilirsiniz. Profesyonel Quadro çözümleri ile OpenGL destekli uygulamalarda hem daha oturmuş sürücü ve firmware desteği ile daha uyumlu bir çalışma hem de standart DirectX destekli kartlara göre çok daha yüksek performans elde edebilirsiniz.

Quadro ile Uyumlu Autodesk Yazılımları: AutoCAD, AutoCAD Vertical Solutions, 3ds Max, Alias Studio, Combustion, Flame, Inferno, Inventor, Lustre, Maya, MotionBuilder, Mudbox, Revit, Showcase, Smoke, Toxik, Viz

Adobe Creative Suite 4 : Şimdi nVIDIA GPU Hızlandırma Destekli!
Photoshop CS4 : nVIDIA Quadro ekran kartları ile görüntü çevirme, yakınlaştırma, kaydırma gibi görünüm değişimlerini çok hızlı ve pürüzsüz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Adobe Photoshop CS4, Quadro ile 2 boyutlu ve 3 boyutlu kompozitleme imkanı sunar ve yüksek-kaliteli antialiasing yeteneğiyle (32x'e kadar) yazı ve resimlerdeki kırılmaları giderir.

After Effects CS4 : Videolara grafik ve görsel efektler eklemek istediğinizde yeni Adobe After Effects CS4 ile birlikte Quadro sizin için en ideal ikili! Quadro ile alan derinliği, iki yönlü bulanıklık etkisi, su akışı veya bayrak dalgalanması gibi düzensiz ses ve çizgi film efektlerini nVidia'nın CUDA teknolojisinin desteği ile çok daha hızlı şekilde gerçekleştirilebilir. Quadro ile hem iş akış hızınız artar, hem de konseptten sonuca daha hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Adobe Premiere Pro CS4 : nVIDIA Quadro ekran kartları ile Premiere Pro CS4'te hareket, opasite, renk ve görüntü distorsiyonu gibi yüksek kaliteli efektlerin uygulanmasında GPU hızlandırma özelliği ile maksimum performans alabilirsiniz. Quadro tabanlı grafik çözümleri, çoklu HD videoların düzenlenmesi ve grafik kaplamaların uygulanması işlemlerini hızlandırır ; yüksek kaliteli önizleme için görüntü portu, komponent TV veya sıkıştırılmamış 10-bit/12-bit SDI gibi çeşitli video çıkışları da sunmaktadır.

Adobe CS4 uygulamalarında nVidia GPU'sunun kattığı özellikler
PNY nVIDIA Quadro FX5800 4GB GDDR3
Standart grafik kartları ile yapılan profesyonel üç boyutlu modelleme çalışmalarında, tasarımdaki her değişikliğin ardından sonucu görebilmek için render yapmanız gerekir. Ancak Quadro FX5800 ile render yapmaya ihtiyaç duymadan tasarımdaki her değişikliği gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz. Üzerinde bulunan 4GB GDDR3 bellekler sayesinde yüksek bant genişliği ile verimli çalışma imkanı sunar. Quadro kartların bir diğer özelliği ise, kullanılan profesyonel yazılımlarda standart kartlarda bulunmayan; çift taraflı ışıklandırma, üst üste geçebilen pencereler, çizgisel antialising, programlanabilir OpenGL, vb. donanımsal özellikler sunmasıdır.

Bilgisayar Destekli Tasarım / Üretim (CAD / CAM / CAE) :
AutoCAD, Solid Edge, SolidWorks CATIA, Inventor, Pro / ENGINEER ...
Üç Boyutlu Animasyon (DCC) / Video Düzenleme :
3ds Max, Adobe After Effects / Premiere Pro, Houdini, Illustrator, Lightwave, Maya, Softimage XSI ...

Built for Professionals (BFP) Programı Nedir?
BFP; profesyonel kullanıcılara özel tasarlanan nVIDIA Quadro ekran kartlarının, AutoCAD, 3d Studio Max, Adobe CS4(Photoshop, After Effects ve Premiere Pro) gibi profesyonel tasarım/üretim yazılımlarında daha yüksek performans ve gelişmiş özellikler sunmasını amaçlayan bir programdır. Adobe Creative Suite 4'te yeni nesil nVIDIA'nın GPU hızlandırma özelliği desteklenmektedir. Ayrıca nVIDIA'nın Autodesk ile beraber geliştirdiği özel sürücüler sayesinde AutoCAD, 3D Studio Max uygulamalarında performans ve modelleme kalitesi daha da artmaktadır.

Neden Quadro?
Performans: Profesyonel grafik uygulamalarında gerekli olan OpenGL desteği için optimize edilmiş GPU(grafik işlemci) ve özel sürücülerle farklı yazılımlarda daha yüksek performans sunmaktadır.
Yüksek Üretim Kalitesi: Quadro çözümleri, dünyada sadece nVIDIA tarafından üretilir. Bu sayede her zaman için en yüksek üretim kalitesi ile üretilmiş ve standart grafik kartlarına göre hem soğutma performansı hem de arıza oranı açısından çok daha sorunsuz ürünler profesyonel kullanıcılara sunulur.
Test Edilmiş, Uyumlu, Onaylı: Profesyonel uygulamalarla test edilerek optimize edilen Quadro sürücüleri yazılımlarla tam uyumlu olup program geliştiricileri tarafından da onaylanmıştır.
Uzun Kullanım Ömrü: Profesyonel nVIDIA Quadro grafik kartları piyasaya ilk çıkışlarından itibaren 24-36 ay boyunca temin edilebilir. Bu süre zarfında da sürücü desteği ve güncellemelerle desteklenir.
Built for Professionals (Profesyoneller İçin Üretilmiştir): nVIDIA, profesyonel tasarım/üretim programlarına kendini adamıştır. Donanım, yazılım, sistem ve endüstriyel çözümlere sürekli yatırım yapmaktadır.

nVIDIA Quadro Ailesi ek resimlerde gösterilmiştir.

Teknik Özellikler
Bellek Miktarı ve Tipi: 4GB - GDDR3
CUDA Paralel İşlemci Sayısı: 240
Bellek Arayüzü: 512 - bit
Bellek Bant Genişliği: 102 GB/sn
Görüntü Çıkışları: 2 x DVI-I, DP, ST
Maks. Çözünürlük: 2560 x 1600 (60Hz), Maks. 32x FSAA
SLI Destekli
Güç Tüketimi: 189 Watt
DirectX 10.0, OpenGL 2.1, Shader Model 4.0, C Programlama dil desteği

Paket İçeriği
PNY nVIDIA Quadro FX5800 grafik kartı
İki adet DVI-I - VGA dönüştürücü
nVidia SLI köprüsü
İki adet 6-pin PCI-E güç dönüştürücü
Windows Vista ve XP için sürücüler
Detaylı Kurulum Kılavuzu
Hızlı başlangıç için Kurulum Kılavuzu
Quadro Program uygulamaları - CD (MAXtreme, POWERdraft)

PNY Hakkında
Merkezi New Jersey, Amerika'da bulunan PNY firması 1985 yılında kurulmuştur. Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya kıtalarında toplam 7 satış ofisi ve kendi üretim tesisleri bulunan, alanında lider bir grafik kartı üreticisidir. Özellikle profesyonel grafik kartları üretiminde uzmanlaşan PNY, nVIDIA'nın Quadro serisi profesyonel çözümlerinin Avrupa ve Amerika'daki tek yetkili dağıtıcısıdır. Grafik kartlarının yanı sıra bellek modülleri, flash kartlar ve flash belleklerde de Avrupa'da önemli bir pazar payına sahip olan PNY, OEM olarak farklı firmalara sağladığı ürünler ile de tüm dünyada 500'ün üzerinde bilgisayar markası tarafından kullanılmaktadır

resim resim
resim resim


Hayatta 3 çeşit insan vardır,
Birincisi Ekmek Gibidir Hergün Ararsınız,
İkincisi İlaç Gibidir Lazım Olduğunda Ararsınız,
Üçüncüsü Mikrob Gibidir O gelir sizi bulur.
resim
Cevapla


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Tarih Son Yorum
  GPU-Z 0.5.9 Grafik işemcisi yolgezer 2 2.598 13/03/2012, 09:49 accessman

Türkçe Çeviri: MCTR, Yazılım: MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
Forum use Krzysztof "Supryk" Supryczynski addons.