AccessTr.neT

Tam Versiyon: İrsaliyeleri seçerek faturaya dönüştürmek.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhabalar;

Bir çalışma yapıyorum ve çalışmamda irsaliye kesimi olacak aynı zamanda bu irsaliyeler faturalanacak. İrsaliyeye kadar sorun yaşamadım. Şuan faturaya çevirmede sorunlarım var. Ekli dosyada T_FATURA tablosundaki düzeneği kullanmak istiyorum.

2 alt forum var;

1. Faturalanmamış İrsaliyeler
2. Kesilmekte olan faturaya atanmış irsaliyeler.

Seçme işlemini Onay kutucuğu ile yapıyorum. Onay kutucuğu işaretlendiğinde T_IRSALIYE tablosunda yer alan FAT_NO bölümüne ilgili fatura numarası yazılması gerekmekte. Bunu doğru yada yanlış bir yöntemle yaptım Img-grin Ancak alt forumların her seçimden sonra yeniden sorgulanması gerekmekte

Diğer bir konu ise;

Fatura için işaretlediğim irsaliyeler Alttaki altforuma geçiş yapıp toplamları forumda bulunan TOPLAM kutusuna yazılmalı Sonrasında KDV ve GENEL toplam çıkmalı.

Bunları bir türlü yapamadım. Konu hakkında sizlerin bilgilerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım bulunmaktadır.

İzlediğim yol yanlış olabilir, daha uygun ve doğru yoluda gösterirseniz sevinirim.

Bunu yaptıktan sonra bir şekilde bunu raporlayıp fatura üzerine baskısını yaptıracağım.

Şimdiden destek verenlere teşekkürler..

Sn tartini

Ekteki örneği incelermisiniz.

Lütfen olumlu veya olumsuz geri dönüş yapınız.
İlginiz için teşekkürler. İstediğim gibi olmuş. Peki alttaki alt forumda bir değişiklik yaptığımızda onu nasıl yenileyeceğiz.

İstediğim olay burada şu :

Üstteki alt forumda seçtiğimiz irsaliye fatura numarasını alıp aşağıdaki listeye geçecek ve yukarıdan kalkacak. Oldu ki yanlış irsaliye seçildi o zaman alttaki alt forumdaki seçme kaldırılacak( orada var ama gizli en başta) irsaliye aşağıdan yukarı çıkacak ve fatura numarası silinecek.

Onun dışında bir eksiğim kalmayacak bu bölümde.
Hatalı izlediğim bir yol varsa lütfen belirtiniz. daha pratik olabilecek yada doğru olacak başka bir uygulama varsa onuda kullanabilirim. Bu konuda da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yanlış irsaliye seçilirse 1.altformda okeylediğinizi tekrar tıklayın geri alacaktır.
Düzeltiyorum... Özür..

1.alt forumda seçtiğimi 2.ye alıp 1.den kaldıracak.

Bu durumda geri almayı 2. alt forumdan yapmak zorundayım. 2. den aldığımda ise oradan kaldırıp 1. ye koyması lazım.

Bu şekilde irsaliyelerde karışmayacaktır.
Konuyu anlamadım.Bende çalışıyor.
İrsaliyeleri seçtiğiniz altforma ok lediğiniz aşağıdaki alt forma geçiyor,
ok yi kaldırdığınızdada aşağıdaki altformdan çıkarıyor.
Tekrar denermisiniz.

Sayfalar: 1 2