AccessTr.neT

Tam Versiyon: SQL'DE TÜM ALANLAR İÇİNDEN İSTENİLMEYEN ALAN İLE İLGİLİ İŞLEM
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
SQL İLE ALANLARIN ADLARINI TEK TEK YAZARAK SORGU YAPILDIĞI GİBİ * KONULARAKDA TÜM KAYITLAR LİSTELENMEKTEDİR.
SELECT [kimlik bilgileri].*
FROM [kimlik bilgileri];
SORUM ŞU:
ALANLARIN HEPSİ LİSTELENSİN AMA İL ALANI LİSTELENMESİN(ALANLAR TEK TEK YAZILMADAN * İLE TÜM ALANLAR LİSTELENDİKTEN SONRA İL ALANI NASIL DEVRE DIŞI BIRAKILIR)
yANİ :
SELECT [kimlik bilgileri].* NOT İL(GİBİ BİR MANTIKLA ÇÖZMEK NASIL OLUR.ÖRNEKTE ALANLAR AZ ANCAK GERÇEKTE 100 DEN FAZLA ALAN VAR)
FROM [kimlik bilgileri];
güzel soru
banada lazım olacaktır
Gerekçesini de yazsanız da belki farklı
bir metod bulanlar ollabilir. İlk bakışta
olmaz gibi görülüyor Img-grin

SQL diyor ki ; "*" kullanırsanız ölçüt belirtemezsiniz !

[Resim: 24nfyqa.jpg]

Eğer hepsini görmek istiyorsanız * ancak istemediğiniz alan varsa sadece istediklerinizi yazmanız gerekecektir diye biliyorum.
Eğer hepsini görmek istiyorsanız * ancak istemediğiniz alan varsa sadece istediklerinizi yazmanız gerekecektir diye biliyorum.
Access hayal ettiklerimizle sınırlı idi.Mutlaka bu sorunun bir çözümü olmalı.Örneğin listelenen bir kayıt içerisinde sadece "A" ile başlayanlara nasılki "like A" diyebiliyorsak, birden fazla field'lerde de sadece istenilen bir field'in veya istenilmeyen bir field'in devre dışı bırakılması gerekir.Access bu kadar acemi değildir bence mutlaka bir çözümü olmalı.Çünkü cidden çok sıkıştım yardımlarınızı bekliyorum.
Sayfalar: 1 2 3 4