AccessTr.neT

Tam Versiyon: Ekipman Tanımlama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhabalar;

Elimde müşteri listem var, bir tanede tablom var ben müşterilerime kart ve kutu tanımlamak istiyorum.

Sorunum şu elimdeki ekipman listesini güncel tutmak zorundayım örneğin yeni müşteri oluşturdum, müşteriye kart ve kutu tanımladım bu kart ve kutu benim stok listemden çıkıp müşterinin üzerine tanımlanmalı. Diğer yandan ise müşterinin üzerinde kart ve kutu var ve arızalı müşteri değiştirmek istediği zaman bunları kendi stoğuma almalıyım stoğumdan oraya tanımlama yapmalıyım yani change yapınca müşterinin üzerindeki kart ve kutu stok listemde arızalı olarak görünmeli bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum.
İyi çalışmalar.
Sn hyavuz;
Biraz daha açıklama yapınız. Yazdıklarınızdan ne yapmak istediğiniz anlaşılmıyor.
[Resim: 2qjeqol.jpg]

Anlatmak istetiğimi ekranda özetledim.
İyi günler.
EKİPMAN Tablosuna "MusteriNO" alanı ekledim. MüşteriNO=
0 ise hazır ekipman,
0'dan büyükse ilgili müşteride ( örn:57 yazarsa 57 nolu müşteridedir )
0'dan küçükse Arızalı ( örn:-57 yazarsa 57 nolu müşteriden alındı ) olarak düşündüm.
Formda ise mevcut ekipman tanımlıysa ekipmanın serinosu yazıyor, değilse açılan kutudan seçerek tanımlıyorsunuz.
Elinize sağlık çok güzel olmuş, fakat şöyle bi sorun var üyenin üzrindeki ekipman yeni ekipman tanımlayınca siliniyor. Üyeye yeni ekipman tanımlayınca eski ekipman listeye geçmesi lazım.
2 numaralı üyeye önce "AH00055500055" i sonra "81001212152521" i tanımlayın ve EKİPMANSorgu 'yu açın, Durum 'a bakın.

EKİPMANSorgu 'da "AH00055500055" in MüşteriNO= -2 ve Durumu ARIZALI ,
"81001212152521" in MüşteriNO= 2 ve Durum "MÜŞTERİDE" olarak gösterilecektir.

İstediğinizin bu olduğunu düşünüyorum.
Sayfalar: 1 2