AccessTr.neT

Tam Versiyon: access alan biçim ve özellikleri hakkında
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
arkadaşlar bana acilen Access alan biiçim karakterleri ve özellikleri lazım
Necati bey hoş geldiniz öncelikle....

Sorununuz ne ise daha ayrıntılı yazarsanız vede mümkünse birde örnekle desteklerseniz daha kolay, daha çok yanıt alabilme imkanınız artar.
Necati bey sitemize hoşgeldiniz. Aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

https://accesstr.net/attachment.php?aid=8251

Yada Access dersleri bölümünde arama yapabilirsiniz.

Lütfen Site Kurallarını okuyalım ve uygulayalım.

5-) Açacağınız konunun başlığına "Şunu Yapamıyorum", "Şurasını Yapamadım", "acil yardım", lütfen yardım", "bir bakar mısınız" vb. şeklinde yazılmamalı, sorununuzu kısaca özetleyecek şekilde olmalıdır. (Örnek: Access'te Form Özellikleri Nelerdir?). Bu kurala uymayan konular çöp kutusuna taşınır.
[Uyarı Puanı: +2]

Saygılar...
Öncelikle tmm bir daha öyle konu açmam özür dilerim.Öğretmenim benden Access te tablo oluştururken alan biçimleri var örneğin; "<" bu karakter büyük harfle yazılan metnin küçük hafre dönüştürülmesini sağlıyor.Bunun gibi işte.Ben araştırdım ama 3 4 tane bulabildim.Ama öğretmenin çok var diyor.Bende buradan yardım alabileceğimi düşündüm ve kayıt olarak size başvurdum.Umarım yardımcı olursunuz...?
Örneğin tablodaki verilerin renginin ayarlanması gibi sanırım.
Biçim alanına
kırmızı için ><[Kırmızı]
mavi için ><[Mavi]
yeşil için ><[Yeşil]
Karakter Açıklama
0 Basamak (0'dan 9'a kadar, giriş gerekli; artı [+] ve eksi [-] işaretlerine izin verilmez).
9 Basamak veya aralık (giriş gerekli değil; artı ve eksi işaretlerine izin verilmez).
# Basamak veya aralık (giriş gerekli değil; boş konumlar aralığa dönüştürülür, artı ve eksi işaretlere izin verilir).
L Harf (A'dan Z'ye kadar, giriş gerekli).
? Harf (A'dan Z'ye kadar, giriş isteğe bağlı).
A Harf veya basamak (giriş gerekli).
a Harf veya basamak (giriş isteğe bağlı).
& Herhangi bir karakter veya aralık (giriş gerekli).
C Herhangi bir karakter veya aralık (giriş isteğe bağlı).
. , : ; - / Ondalık yertutucu ve binler, tarih ve saat ayırıcılar. (Kullanılan gerçek karakter, Microsoft Windows Denetim Masasında belirtilen bölgesel ayarlara bağlıdır.)
< İzleyen tüm karakterlerin küçük harfe dönüştürülmelerine neden olur.
> İzleyen tüm karakterlerin büyük harfe dönüştürülmelerine neden olur.
! Giriş maskesinin (giriş maskesi: Hazır bilgi görüntüleme karakterlerinden (ayraçlar, noktalar ve kısa çizgiler) ile ne tür verilere ve kaç karaktere izin verildiğinin yanı sıra verilerin nerede girileceğini belirten maske karakterlerinden oluşan bir biçim.) metni, soldan sağa yerine sağdan sola görüntülemesine neden olur. Maskeye yazılan karakterler maskeyi her zaman soldan sağa doldurur. Giriş maskesinde istediğiniz yere ünlem işareti ekleyebilirsiniz.
\ İzleyen karakterin harf karakter olarak görüntülenmesine neden olur. Bu tabloda listelenen karakterlerden herhangi birinin harf karakter olarak görüntülenmesinde kullanılır (örneğin, \A, A olarak görüntülenir).
Parola InputMask özelliğini Parola sözcüğüne ayarlamak parola girdi metin kutusu oluşturur. Metin kutusuna yazılan herhangi bir karakter, karakter olarak saklanır ama yıldız işareti olarak görüntülenir (*).

Sanırım İstediğiniz bu
Sayfalar: 1 2 3