AccessTr.neT

Tam Versiyon: Listeden Seçilenlen Stokların Pasif Olması
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
arkadaşlar listemdeki seçilen stokların güncelleme butonu ile pasif durumu getirilmesi için yazdığım kod hata veriyor bu konuda yardımınızı
istiyorum tüm yardımlar için teşekkürler.
Kodu aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz

DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "UPDATE Tbl_Urun SET Durum ='Pasif' WHERE  urn_id=" & [Forms]![Frm_Stoklistem]![urn_id]
DoCmd.SetWarnings True
Me.Durum_ara_txt.Requery

Kodları kopyala yapıştır yaparken microsoft word kullanmayın, font farklılığı sebebiyle tek tırnakta sorun çıkabilir. Notepad++ kullanın

Sizin koddaki tek tırnak aşağıdaki gibiydi.

DoCmd.RunSQL "UPDATE Tbl_Urun SET Durum =’Pasif’ WHERE  urn_id=" & [Forms]![Frm_Stoklistem]![urn_id];
ozan hocam pasif güncellemesini formdaki stok durumu metin kutusunu pasife çeviriyor benim yapmak istediğim ürünler tablosunda pasife çevirmek.
Formun kayıt kaynağı: Tbl_Urun
Formdaki liste kutusunun satır kaynağındaki sorgunun tablosuda Tbl_Urun, 

stok güncelle butonuna tıkladığınızda çalışan kod Tbl_Urun tablosunda urn_id'e göre kaydı Pasif yapıyor.

(07/03/2019, 18:05)U.ALTUN yazdı: [ -> ]benim yapmak istediğim ürünler tablosunda pasife çevirmek.

Formun kayıt kaynağı zaten Tbl_Urun tablosu değil mi?
ozan hocam tekrar denedim yalnız stoklistem formundaki stok durumu seçeneğini aktif den pasife çeviriyor tabloda herhangi bir işlem yapmıyor.
Merhaba, sanırım ben yanlış anladım. Kodu aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz.

DoCmd.SetWarnings False

DoCmd.RunSQL "UPDATE Tbl_Urun SET Durum ='Pasif' WHERE  urn_id=" & Me.urunlistem.Column(0)

DoCmd.SetWarnings True

Me.urunlistem.Requery
Sayfalar: 1 2