AccessTr.neT

Tam Versiyon: Kod ile özet tablo
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
Sn Üstadlar ekteki Excel programında Kesin sayfasından Güncelle butonu ile SK10, SK12 , SK16..... sayfalarına otomatik olarak veri aktarıyorum. Bu verilere dayanarak özet tablo yapıyorum. (Örnek Ö_SK10 )

1-Sorun şu direkt olarak SK10, SK12... tablolarına gerek kalmadan Kesin sayfasından kod ile aynı kriterlerle özet tablo yapabilir miyiz? Bir örneğini yaparsanız ben diğerlerini eklerim.

2-Aynı satırda en fazla kaç kriter kullanabiliriz. Ben şu anda 2 kriter kullanabildim.

Şimdiden ilgilenecek herkese teşekkürler.

Sn derebeyi,

Konuyu biraz açarmısınız.VBA kodları kullanarak sonuca gidilebilir.İstediklerim.

1.Ana tablo yanı veri tablosu olsun,
2.Sonuç tablosu olsun
3.Sonuca ulaşmada aranan kriterler olsun

Bu üç maddeyi bildirirseniz sonuca gidecek Vba kodunu yazayım.

İyi çalışmalar...

Sn Horozufuk ilginiz için teşekkürler...

Örnek eklentide;
1-Ana tablo ....Kesin sayfası

2-Sonuç tablosu... O_SK10 sayfası

3-Kriteler için ayrı ayrı özetsayfası olacak
Ebat <12 olanlar ;Not diğer sayfalar için =12; =16 ; >16 ( 4 tane sayfa olacak SK10; SK12 ;SK16 ve SK40)
Ür.Yeri SK ;

Ür.Yeri GK için ebat kriterine gerek yok sadece GK olanlar

Sıralama

Tarih.... azalan
Resim no ....artan

Daha detaylı açıklama gerekirse; ancak akşam yapabilirim.

Kolay gelsin.

Sn:derebeyi
Rapor sayfası oluşturarak yada sayfalarınız sabit ise Rapor yerine kendi sayfa adını yazarak kodu kendinize göre düzenleyiniz.

Private Sub CommandButton1_Click()
Dim sh1 As Worksheet, sh2 As Worksheet
Set sh1 = Sheets("Kesin")
Set sh2 = Sheets("Rapor")
sh2.Range("A3:H65536").ClearContents
sh1.Range("A1").AutoFilter
sh1.Range("A1").AutoFilter Field:=1, Criteria1:=">1", Operator:=xlAnd, Criteria2:="<12"
sh1.Range("A1").AutoFilter Field:=2, Criteria1:="SK", Operator:=xlAnd
sh1.Range("A1").CurrentRegion.Copy sh2.Range("A1")
sh1.Range("A1").AutoFilter
End Sub
Sn Olcay Bey ilginiz için teşekkürler. Sizin yazdığınız kodlar çalışıyor. Fakat; benim istediğim özet tablo veya rapor. O_SK10 sayfasındaki gibi. Özet sayfasına bakarsanız, önce Ebadına göre, sonra resim no suna göre satırlar , tarihlere göre de sütunlar oluşuyor. Özet tablo sihirbazı ile kolaylıkla yapabiliyorum. Ancak istediğim SK10, SK12, SK16, SK40, GK... Sayfaları yerine O_SK10 daki gibi özet tabloları tek tuşla oluşturup güncelleyebilmek istiyorum. Örneği incelerseniz GÜNCELLE butonu ile bütün bu sayfalar güncellenmektedir.

Teşekkürler...
Sn derebeyi,

Ekteki örneği incelermisiniz.

Güncelle komutunu çalıştırmadan önce Ö_SK11 sayfasına bakınız.

Güncelle komutundan sonra Ö_SK11 sayfası dolacaktır. Biçimlendirmelerle uğraşmadım sanırım siz halledersiniz.
Sayfalar: 1 2 3 4