AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formdan Web Sitesine Bağlantı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Selam arkadaşlar ilk defa konu yazıyorum. Benim sorum formda bulunan metin kutusu yada buna benzer bir yere yazılan web sayfasını köprü oluşturduğum web sayfası açılırken adres sonuna nasıl eklerim. Burada iki tane metin kutusu koydum. buralara sokak adı ve altındakine ilçe / il yazınca köprü oluşturduğum adres satırı sonuna eklenmesini yada GİT butonuna bastığımda web sayfası adresine ekleme yapılacabilecek bir kod var mı? tşkler
Merhaba, ne yapılmasını istediğinizi anlamak adına örnek uygulamanızı ekleyebilir misiniz?
(21/09/2018, 09:13)ozcanadali yazdı: [ -> ]Selam arkadaşlar ilk defa konu yazıyorum. Benim sorum formda bulunan metin kutusu yada buna benzer bir yere yazılan web sayfasını köprü oluşturduğum web sayfası açılırken adres sonuna nasıl eklerim. Burada iki tane metin kutusu koydum. buralara sokak adı ve altındakine ilçe / il yazınca köprü oluşturduğum adres satırı sonuna eklenmesini yada GİT butonuna bastığımda web sayfası adresine ekleme yapılacabilecek bir kod var mı? tşkler

(21/09/2018, 09:25)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Merhaba, ne yapılmasını istediğinizi anlamak adına örnek uygulamanızı ekleyebilir misiniz?

ekledim
(21/09/2018, 10:07)ozcanadali yazdı: [ -> ]
(21/09/2018, 09:13)ozcanadali yazdı: [ -> ]Selam arkadaşlar ilk defa konu yazıyorum. Benim sorum formda bulunan metin kutusu yada buna benzer bir yere yazılan web sayfasını köprü oluşturduğum web sayfası açılırken adres sonuna nasıl eklerim. Burada iki tane metin kutusu koydum. buralara sokak adı ve altındakine ilçe / il yazınca köprü oluşturduğum adres satırı sonuna eklenmesini yada GİT butonuna bastığımda web sayfası adresine ekleme yapılacabilecek bir kod var mı? tşkler

(21/09/2018, 09:25)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Merhaba, ne yapılmasını istediğinizi anlamak adına örnek uygulamanızı ekleyebilir misiniz?

ekledim

Ekteki gibi mi bir şey istiyorsunuz?

Not: sadece sokak kısmı için örnek yaptım...
Allback'in eklediği örnekteki butonun tıklandığında olayındaki kodu aşağıdaki ile değiştirerek il ve sokak olarak kullanabilirsiniz.

Dim appIE As Object
Dim sURL As String

Set appIE = CreateObject("InternetExplorer.Application")

sURL = "https://www.google.com/maps/?q= " & Me.il & "+" & Me.sokak

With appIE
   .Navigate sURL
   .Visible = True
End With

Set appIE = Nothing