AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access Veritabaninda Gömülü Word Şablonu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar merhaba. Access içerisine bir word şablonunu gömülü olarak ekleyip, formdan bir buton yardımı ile worde verileri aktarabilirmiyiz? Demek istedigim word sablonu Access veritabanin dışında bir yerde kayitli değil Access verutabaninin icerisinde olcak. Bununla ilgili ornek varsa paylasirsaniz sevinirim. İyi çalışmalar.
Ekli uygulamayı inceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
ozan bey gönderiğiniz dosysyı inceledim tşk ederim fakat benim demek istediğim Access veritabanın içerisine gömülü bir word şablonu olacak ve ben accessteki bir form yada sorgu yardımı ile verileri bu şablonun ilgili yerlerine bir buton ile aktardıktan sonra yine bir buton yardımıyla verilerin aktarıldığı word dosyasını açabileceğim. Böyle bir örnek var mıdır acaba?
Ekli uygulamada, metin kutularına veri girdikten sonra aktar butonuna bastığınızda formda bulunan word şablonuna verileri aktarır.

Kaydet butonuna bastığınızda da uygulama ile aynı dizine kaydeder.

Sorunuz ile ilgili verebileceğim cevap bundan ibarettir.
ozan bey öncelikle tşk ederim bu güzel örnek için. Form içerisindeki word şablonunu kendimize göre nasıl değiştirebiliriz?
Yeni word şablonu oluşturun. Daha sonra formdaki ole nesnesinin ismi aynı kalmak kaydıyla yenisi ile değiştirin.
Sayfalar: 1 2