AccessTr.neT

Tam Versiyon: Vb.net Sql Select Hakkında Yardımlarınızı Bekliyorum
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba;
Accesste geliştirdiğim bir stok takip programı mevcut yaklaşık 8 aydır sıkıntısız kullanmaktayım lakin Access yazılım geliştirme konusunda insanı sınırlıyor bu yüzden VB.net üzerinden geliştirmeye devam edeceğim
Kısaca Soruna gelirsek;
Bildiğiniz gibi access'te mevcut olan bir sorgudan başka bir sorgu oluşturabiliyoruz ancak haftalardır aramama rağmen Vb.net'te bulamadım buna benzer bulabildiğim en yakın konu İç içe Sql sorgularıydı
Örneğin;
Gelen_urun adında bi tablomuz olsun
bunuda GelenRapor adında bi sorguyla çekiyorum yani SELECT * FROM Gelen_urun
Acceste oluşturduğumuz sorgudan tekrar sorgu yapabiliyoruz SELECT * FROM GelenRapor gibi
Yani kısaca Select değiminde sorguları çağırabiliyoruz kısaca SELECT * FROM [Sorgu Adı] gibi
Lakin VB.net'te bunun nasıl yapıldığı/yapılabileceği hakkında hiç bir kaynak bulamadım
Yardımlarınızı Bekliyorum
Teşekürler.
Yapmanız gereken Sql Access sorgunuzdaki cümleyi Vb.Net içinde kullanmak. Arada Access'e ait özel kullanımlar varsa bunları temizlersiniz.
Dediğiniz gibi denedim malesef olmuyor. çünkü 2. sorgum bir tablodan değil. ilk oluşturdugum sorgudan.
yani
Gelen_urun bir tablo
GelenRapor ilk sorgum
2. sorguda fiyat_rapor olsun
Access'te 2. sorguyu oluşturmam "select gelenrapor.adet from gelenrapor" şeklinde oluyor ama .net ile tablo dışında hiçbirşeyden veri çekemiyorum
Hala çözebilmiş değilim