AccessTr.neT

Tam Versiyon: "0" İle Başlayan Rakam Hk. Yardımınıza İhtiyacım Bulunmakta
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayın Ustalar.

Yapmış olduğum bir çalışmada A sütununda bulunan rakamlarda "0" rakamı ile başlayan ve rakamların aralarında ( boşluk, - / ve .) bulunan rakam kümeleri mevcut. Örneğin; 070-630-1412/22 gibi, arada bulunan ( boşluk, - / ve .) gibi işaretleri kaldırdığımda olmasını istediğim 070630141222  rakam kümesi iken baştaki 0 rakamı da kayboluyor. 
Yeni rakam yazarken eğer shift+2 ye basıp yazıldığında başta olan 0 rakamının görüntülendiğini biliyorum ancak daha önceden yazılmış bir listedeki verilerde nasıl düzenleme yapılabileceğini bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz. tüm yolları denedim. Hücre özellikleri vs gibi Eğer olabiliyor ise ufak bir makroda işimi görür.
220,000 satırlık veri var ve bunun en az 17.000 adeti 0 ve dediğim özellikleri içeriyor. 
Teşekkürler.
sayın thyranus,

kendi adıma geçerli olmak sureti ile yeterli zaman ve imkan olmaması gerekçesi ile ilk akla gelen yöntemin kullanılması neticesinde,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

alternatif yöntemlerin olması da muhtemeldir.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Ustam Ellerinize sağlık. 
Beni nasıl bir iş yükünden kurtardınız bilemezsiniz. Allah ne muradınız varsa versin. 
Çok teşekkür ederim.
(20/03/2017, 12:17)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın thyranus,

kendi adıma geçerli olmak sureti ile yeterli zaman ve imkan olmaması gerekçesi ile ilk akla gelen yöntemin kullanılması neticesinde,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

alternatif yöntemlerin olması da muhtemeldir.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Tesekkurler