AccessTr.neT

Tam Versiyon: ağda paylaşırken farklı yollardan bağlanma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
cevaplanmışlarda olan bir konuya ek yapacağımdan yeni konu açıyorumç başlangıcı aşağıdaki linktedir.

https://accesstr.net/konu-paylasimdan-fo...%9f%c4%b1m

sayın mehmetdemiral hocam;
çalışmamaı 2 ye ayırdım. birisinde tablolar var diğerinde ise formlar vs.
bir bilgisayarda paylaşım klasörü açtım ve her ikisinide oraya koydum. verilerin asıl olduğu bilgisayarda iki accessi bağladım. sorun yok. diğer bilgisayardan paylaşım klasörüne girip formların olduğu accessi açınca tablolar accessini bulamadığını söylüyor. bu sefer o bilgisayardan tekrar bağlı tablo yöneticisi yardımıyla tabloları günelleyince çalışıyor ama esas bilgisayarda problem çıkıyor. bu sorunu nasıl aşabilirim?

Aslında bunun en kolay yolu bilgisayarıma sağ tıklayıp ağ sürücüsüne bağlan komutunu çalıştırmak ve paylaşıma açtığınız klasöre bir sürücü harfi atamaktır.
Bunu tüm bilgisayarlarda uygularsanız sıkıntı yaşamadan hem yerel bilgisayarda hemde uzak bilgisayarda sorunsuz olarak çalışabilirsiniz...
Kolay Gelsin...
sayın Kur@l;
tamda dediğiniz gibi oldu. ağ sürücüsüne bağlan dedim ve ana bilgisayardaki harddisk harfini seçtim sorun çözüldü. teşekkürler.