AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sorgu tablosundan çift tıklayıp alt forma ürün ekleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sevgili arkadaşlar,

Profesyonellerin birkaç dakikasını alacak benimse gecelerimi alan , sitedeki örnekleri indirip incelemekten gözlerimi kan çanağına döndüren bir sorunla karşı karşıyayım.

Visual Basic kodlarıyla aram iyi değil. Sihirbazlar yardımıyla programımı baya ilerlettim. Fakat örnekte verdiğim programdaki sorunumu çözemedim.
Program çok yer tuttuğundan bir kısmını tekrar hazırlayıp size sundum. 400 kb

Sorunum şu:
Sipariş Formu ile Sipariş ayrıntıları alt formu ilişkilidir. ( Sipariş No ile)
Diğerleri ilişkisizdir.

Metin Kutusundan girilen " İçerir" özellikli filtreleme; ürünler Sorgu alt formunu filtrelemeli. Sorgudaki filtreleme sonucundaki görüntülenen ürünü çift tıklayıp Sipariş Ayrıntıları alt formuna eklemeyi istiyorum.

Sipariş alt formundaki ürünleri açılan listeyle görüntülüyorsun ya diyeceksiniz. 100-200 üründe kolay oluyordu. 12.000 üründe hiç kolay olmuyor.

Şimdiden Çoook teşekkür ederim.
Forma ve alt forma eklenen kodları inceleyiniz. Ayrıca, sorunuzu forma yazmayla uğraşmayınız, sorunuzu konuya yazdıysanız problem yok.

Site Kuralları:
5-) Konu açarken sorununuzu açık bir şekilde ifade etmelisiniz. Sorunuz ile ilgili (3. maddede anlatıldığı gibi) eklediğiniz örnek uygulamadaki form, rapor, sorgu vs. nesne isimlerini mutlaka belirtiniz. Sorunuzu mutlaka konuya yazınız, sorunuzu Access form üzerine yazmayınız, konuya soru veya resim içeren slayt veya doküman eklemeyiniz.
Çok teşekkürler. Gerçekten çok teşekkürler.