AccessTr.neT

Tam Versiyon: Ölçüt ifadesinde veri türü Uyuşmazlığı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Aşağıdaki ifade neticesinde veri türü uyşmazlığı hatası alıyorum yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

SELECT Projeler.ProjeKisaAdi, Hakedisler.FaturaTarihi, Sum([Hakedisler]![ToplamHakedisTutari]*1.18) AS 2013KDVDahil, Hakedisler.HakedisNo, Format(DSum("[2013KDVDahil]","Hakedisler2013","HakedisNo<" & [HakedisNo])) AS İfade1
FROM Projeler INNER JOIN Hakedisler ON Projeler.HakedisPath = Hakedisler.Path
WHERE (((Hakedisler.FaturaTarihi)>#1/1/2013#))
GROUP BY Projeler.ProjeKisaAdi, Hakedisler.FaturaTarihi, Hakedisler.HakedisNo, Projeler.MuhasebeKodu, Format([FaturaTarihi],"ww"), Format(DSum("[2013KDVDahil]","Hakedisler2013","HakedisNo<" & [HakedisNo]))
ORDER BY Projeler.MuhasebeKodu, Format([FaturaTarihi],"ww");
Bunu sorguya mı yoksa VB yami yazıyorsunuz? , veya ; hatası olabilir. Yani sorguda ; olan yerler VB de , olması lazım. Ona dikkat edin.
Bunu sorguya yazıyorum vb de herhangi bir çalışma yok, Access de sorgu üzerinde çalışıyorum.

Biraz daha kendimce bir şeyler yaptım aşağıdaki sorguda eksik ilgeç hatası veriyor bu seferde
İfade1: Dsum ("2013KDVDahil";"Hakedisler2013";"ProjeKisaAdi=" & [ProjeKisaAdi])
(23/07/2013, 14:33)cevikmesut yazdı: [ -> ]Aşağıdaki ifade neticesinde veri türü uyşmazlığı hatası alıyorum yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Alıntı:(((Hakedisler.FaturaTarihi)>#1/1/2013#))

Bence sorun burda
Tesekkur ederim.