AccessTr.neT

Tam Versiyon: önceki kayıtlara göre yeni kayıt açma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Formlardan” per_liste” formunun alt formundakı “sportest alt formu” nda girilen kayıtlarda yeni kayıt eklerken daha önce girilen kayıtları kontrol ederek DURUMU kısmında “katıldı” haricinde herhangibir kıstas girildiyse (katıldı haricindeki kıstaslarda şınav-mekik-barfiks-koşu alanlarını kullanıcı boş olarak kendısı gırecek ) mesajla uyararak o kayda gelip boş olan yerleri girmeye zorlamak ve yueni kayıt yaptırmamak istiyorum.yardımlarınızı bekliyorum

özetle DURUMU metin kutusunun güncelleştirme sonrasındaki olay yordamına formda daha öceden katıldı haricindeki diğer kıstas yazıldıysa yeni kayıt açmayacak bu kaydı girmeye zorlayacak
kendi soruma kendim cevap vereyim barii

If Dlookup ("spor_ıd", "sportest", "DURUMU='İZİNDE' ") Or Dlookup ("spor_ıd", "sportest", "DURUMU='HASTANEDE' ") Or Dlookup ("spor_ıd", "sportest", "DURUMU='GÖREVLİ' ") Or Dlookup ("spor_ıd", "sportest", "DURUMU='RAPORLU' ") Then
MsgBox "PERSONELİN GİRİLMEYEN TESTİ BULUNMAKTADIR YAPTIGINIZ KAYIT SİLİNECEKTİR YİNEDE KAYIT YAPMAK İSTİYORSANIZ KAYITLAR SİLİNDİKTEN SONRA DURUMU KISMINI DEĞİŞTİRMEDEN KAYIT YAPABİLİRSİNİZ!", vbCritical, "TEST UYARI"
Me.sınav = ""
Me.mekik = ""
Me.barfiks = ""
Me.trh = ""
Me.kosu = ""
Me.testler = ""
Exit Sub
Else
End If