AccessTr.neT

Tam Versiyon: fatura-stok ilişkisi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Saygıdeğer arkadaşlar,
Sayın Kural Hocamın da katkılarıyla hazırlamaya çalıştığım stok ve fatura takibi ile ilgili programda bir konuda takıldım.Şöyle ki,
fatura ekranında ürün adını seçip miktar sütununa miktarı girdiğim de bu miktarı çıkış raporunda otomatik getirip stok miktarından düşmek istiyorum.Yani rapora girdiğimde fatura tarihi itibari ile stoktan ürün miktarını düşsün...
Yardım edebilecek duayen arkadaşlarıma şimdiden şükranlarımı arz ederim.
Merhaba,

Soruyu biraz daha detaylandırır mısın.
Fatura var ama çıkış işlemini tabloya nasıl yazıyoruz. Formda Giriş faturası diyor.
öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
giriş faturasını yanlış yazmışım özür dilerim çıkış faturası olacaktı.yanlışlığı düzelttim...
konuyu biraz daha açayım müsaadenizle...
Faturada çıkış miktarını girip,malzemeyi seçtikten sonra yazıcıya gönder butonuna tıkladığımızda stok çıkış tablosuna bu kaydı girsin ve stok miktarından düşsün...
yapmak istediğim bu...umarım açıklayıcı olmuştur.
Saygılarımla
Duayen hocalarıma...
konuyu güncel tutmak için yazıyorum.Çözüm konusunda En azından hangi yolu izlemeliyim ya da kodları kullanmalıyım.Yardım edebilecek üstadlarıma şimdiden teşekkür ederim.
Merhabalar,

Yaptığın kayıt işlemi çıkış tablosunu hiç bir şekilde etkilemiyor.
Anladığım kadarıyla anlatmaya çalışayım.

Faturamız var giriş ve çıkış. Bunun alt formu "stok hareketlerinin olduğu yer" haricinde giriş ve çıkış diye 2 farklı tablomuz var.
1.Yöntem : Bu alt formu ya tek tutacağız. Miktar kısmı da 2 tane olacak miktar giren, miktar çıkan diye.
2.Yöntem : Fatura alt 2 tane olacak giriş ve çıkış için. Sorguda bunları birleştirip farkını alabiliriz.

Eğer karışık gelirse bir örnek yaparım o zaman tamamen anlaşılır olur.

Not: Yukarıdaki yöntemler kendi kullanmayı tercih ettiklerim, çok daha fazlası var muhakkak.
üstad...
ilgi ve alakanız için müteşekkirim...2.yöntem için söyleyeyim, alış faturalarını girmiyorum
sadece malzeme adı ve miktarlarını giriyorum, bu nedenle maalesef giriş için fatura altı kullanamayacağım.
Ancak 1.yöntem daha çok yattı aklıma...
eğer örnek üzerinde olursa daha iyi anlayacağım kanaatindeyim.Sizlere zahmet olacak ama
mesajda belirttiğiniz gibi, bir örnek yapabilirseniz ya da benim örneğim üzerinde uygulayabilirseniz
(tabi ki zamanınız elverdiği ölçüde) minnettar kalırım...
Saygılarımla