AccessTr.neT

Tam Versiyon: girilen tarihe 2 ay kala uyarı vermek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
merhabalar araçları takip etmek için bir şeyler hazırladım...

fakat bir türlü uyarı kısmını halledemedim..
istediğim formlarda KASKOSU_YAKLASANLAR kısmına kasko bitim tarihinden 2 ay önceu uyarı vermesi ve o tarihe kadar silinmemesi... mümkünmüdür acaba???
listedeki sorguda
Sigtar: DateAdd("yyyy";1;[KASKO_BASLAMA]) burda 1 sayısı 1 yıl sonra kasko bitiş tarihi olarak hesaplar,2 yazarsan 2 yıl sonrası kasko bitecekmiş gibi hesaplar
sigortalar genelde 1 yıldır ve 1 kalmalıdır
ayrıca
<=Date()+60 bu ölçüt ise bana 60 gün kala haber ver demektir.yani 60 gün kala ve sonrasında zamanı gelenler Listede görünmeye başlayacaktır
eyvallah hocam ellerine sağlık...
aynısını sigorta ve muayene için denedim fakat listede hiç bir şey çıkmadı hocam?

SELECT T_AMBULANS.AMBULANSID, T_AMBULANS.PLAKA, T_AMBULANS.SIGORTA_BASLAMA, DateAdd("yyyy",1,[SIGORTA_BASLAMA]) AS Sigtar, IIf([Sigtar]<Date(),Abs([Sigtar]-Date()) & " Gün Geçmiş",IIf([Sigtar]=Date(),"Bu Gün",[Sigtar]-Date() & " Gün var")) AS [Kaç gün var]
FROM T_AMBULANS
WHERE (((T_AMBULANS.SIGORTA_BASLAMA) Is Not Null) AND ((DateAdd("yyyy",1,[SIGORTA_BASLAMA]))<=Date()+60));
senin yazdıgın tarih gelmemiştir tarihleri oyna ,60 gün aralıgında kala veya geçe ayarla
evet öyleymiş teşekkürler Img-grin