AccessTr.neT

Tam Versiyon: MESAİ HESAPLAMA
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar excellde hazıladığımız bir mesai saati hesaplamamız var fakat bu ay sonunda listeden bakarak yapıyoruz.. accessin güzelliklerinden yararlanıp bunu basitleştirmeyi düşündüm..

1: formda oluşturduğum gibi günlük sabah işe geldiklerinde nöbetçileri ve o gün yapacakları mesai saatini seçip kaydecekler... günde 1 kez yapılacak bir işlem..
2:bu bilgileri girerek ekte göndermiş oldugum resimdeki sonucu almak istiyorum...
ayrıca ufak detay;
1:t-personel tablosunda personel ve görev alanları var...formda açılan kutuya tıkladığımızda görevine göre personel isimlerini sıralamak isityorum.. mesela tıkladıgımda paramedik olan personel isimleri çıksın.
2: formdaki listede isimler yerine ıd ler yazıyor...

diğer mesai programlarını inceledim fakat yeni oldugum için fikir yürütemedim.. fikirlerinizi bekliyorum....
ufak detaydaki 1. maddeyi kutunun sorgusundaki göre alanına "att" ve In("att";"paramediké) yazarak hallettim..
resimdeki raporu alabilmek kaldı sadece.. örneğin: 01.01.2013 tarihinde MEHMET, 24 saat tutumuştur... yardımlarınızı bekliyorum... sanırım Dlookup kullanacağız ama gerisini yazamadım?
bu konuda fikri olan yokmu arkadaşlar...