AccessTr.neT

Tam Versiyon: Daimi ve süt diş ayırımı için sorgu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar ekte yapmaya çalıştığım örnekte bana bir sorgu lazım bir türlü yapamadım. Yapmaya çalıştığım sorgu Tablo3 Sorgu içinde diş numaraları var. Bu diş numaraları süt dişler için (51.52.53.54.55-61.62.63.64.65-71.72.73.74.75-81.82.83.84.85) daimi dişler içinde 11 den 18 21 den 28 31 den 38 41 den 48 olarak kabul ediliyor. Sorgulama işlemi gruplama yapacak ve süt dişleri bir grup daimi dişleri bir grup olarak, rapor olarak hazırlamış olduğum (deneme raporu ) şeklinde döküm almak istiyorum. Yaş aralığı yazan yere sadece süt dişler için 0 - 18 süt diş olarak ayırması lazım. Daimiler için aynı rapor devam edebilir. Örnekte mesela 3 tane premedikasyonlu diş çekimi var bunların 2 tanesi süt diş bunu ayırmasını istiyorum.
Yardım eden tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
sorgu veya raporun görmek istediğiniz halini Excel olarak ekleyiniz. Exceldeki veriler 1. mesajdaki örneğin tabloları ile aynı verileri içersin.
Sayın Ozanakkaya bey ekteki gibi olabilir fakat sizinde öneriniz olursa değerlendirebiliriz. Yani sizin için en kolay yol
teşekkür ederim.
Sn hegu olayı tamamen yanlış olabilirim.
raporFatih2 raporunu incelermesiniz
Sayın Fatih Karagöl ilginize teşekkür ederim yapmış olduğunuz çalışmayı inceledim. Fakat raporda yaş grupları belirtilmemiş ve iki tarih arasına göre yapılması lazım. Eğer benim çalışmama veri girmediyseniz örnek olarak diş çekiminin sayılarını vermek istiyorum.
Diş Çekimi;
0 - 18 Yaş Süt Diş Premedikasyon Sedasyon Altında 2
0 - 18 Yaş Genel Anestezi Altında 1
0 - 18 Yaş Premedikasyon Sedasyon Altında 1
18 - + Yaş Genel Anestezi Altında 2
olması gerekiyor.

Not: Bir hastada Tarihi 14/10/2013 yazmışım bu 14/01/2013 olursa yukardaki değerleri vermesi gerekiyor.
Süt dişler 1. mesajımda belirtiğim sayıların dışında olamaz.51 den 55, 61 den 65, 71 den 75, 81 den 85 kadar olanlar
diş numara ve gruplarının ( süt, daimi ) tanımının olduğu bir tablo eklerseniz istediğiniz yapılabilir
Sayfalar: 1 2