AccessTr.neT

Tam Versiyon: seçenek grubunu ölçüt yapmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
merhaba arkadaşlar

formda kullandığım seçenek grubunu sorguda ölçüt olarak kullanmak istiyorum direk yazdığım yada like dediğimde sonuç alamadım
bu şekilde ölçüt yazmanın bir kuralı var mı??

ek eklendi
örnek ekler misiniz?
az çok yapmak istediğinizi anladım. alt formlara baktığımda direkt tablolara bağlandığını gördüm. kayıt kaynağını tablo olarak değil. sorgu olarak yapın. tbl_numune bölümüne bir alandaha ekleyip hangi su süzmesi yapılacağını belirtiniz. yani bakan forma ayriyetten tblnumune tablosuna su grubunu yazdırıp alt formlardan sorgusunu kullanarak o alanı seçip ilk süzdürmeyi yapınız. istediğiniz olacaktır. (istediğiniz her seçenek grubunda hangisine tıklıyor isem o bilgiler gelsin şeklinde ise) yinede yapamazsanız. mevcut olan verilerin kaydedildiği eki örnkeler ile doldurup güncellediğiniz de bakalım.
özgüryasin tblnumune de yeni bir alan olarak sugrubuıd açtım fakat buraya su grubunu nasıl yazdırcam onu yapamadım.
evet arkadaşlar sorunumu biraz farklı bir şekilde çözdüm
seçenek grubundan direk su grubuna kayıt yaptırmayı iptal ettim o seçenke sadece belli bir grubu seçim döndürmeyi ogrup üzerinden yapıyor.
altform kayıt kaynağını sorgu yaptım Idsugrubuna hangi sugrununu göstermesini istiyorsam onun ID sini ölçüt yaptım

ve en önemli olanıda seçenek grubunun güncelleme sonrasına
me.form.requery kodunu yazmakmış bu olmadan sorgumu yapmadı
şimdi biraz daha istediğim gibi eskisini kaldırıp yenisini yüklicem arkadaşlar bakabilir teşekkürler özgüryasin ilgin için
me.form.requery
formu günceller. siz projenizde seçenek guruplarında
form_alt_form_adi.requery
veya
me.alt_form_adi_requery
kullanabilirsiniz. konu çözülenmiş olarak işaretlenip taşınmıştır.