AccessTr.neT

Tam Versiyon: tablo bağla
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Db2 olan tabloyu Access e bağladım.Bu tabloda bulunan 13 uzunlukta adı sahası ile 17 uzunlukta soyadı sahasını birleştirmk istiyorum..Sahaların içindeki boşlukları almadan ve aralarınd bir boşluklu olarak.Sanırım Server üzerindeki Db2 dan geldiği için..ADSOY=[ad] &" "& [soyad] komutu işe yaramdı yardımlarınızı rica ediyorumm...
(03/12/2008, 12:50)tgpek1 yazdı: [ -> ]Db2 olan tabloyu Access e bağladım.Bu tabloda bulunan 13 uzunlukta adı sahası ile 17 uzunlukta soyadı sahasını birleştirmk istiyorum..Sahaların içindeki boşlukları almadan ve aralarınd bir boşluklu olarak.Sanırım Server üzerindeki Db2 dan geldiği için..ADSOY=[ad] &" "& [soyad] komutu işe yaramdı yardımlarınızı rica ediyorumm...

ADSOT'u kaldırın
=[adı]&" "&[soyadı]

olarak deneyin

Ek olarak. Db2 yi Access tablonuza tam olarak aldınımı? Bu alanları accesse aldıktan sonra birleştirmeye çalışıyorsunuz değilmi ?
Evet.Tabloyu tamamen aldı...Rtrim bu işi haletti teşekkür ederim.
(03/12/2008, 18:07)tgpek1 yazdı: [ -> ]Evet.Tabloyu tamamen aldı...Rtrim bu işi haletti teşekkür ederim.

rica ederim. Rtrim ne
Konuyu yanlışlıkla "Forum Kuralları" Bölümüne açmış olduğunuz ve çözüme ulaştığı için taşıyorum.