AccessTr.neT

Tam Versiyon: dinamik sorgu formunu üst bilgisiyle excele aktarma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
iyi akşamlar arkadaşlar formunda baya gezindim seruz hocanın Excel ile ilgili örnekleri var ama kendime uyarlayamadım ekteki resimlerde de görüleceği gibi alt formdaki mevcut durumun excele üst bilgisiyle atmasını istiyorum, sorgudaki satır üst bilgilerinin görünmemesini istiyorum nasıl formülle komut girmem lazım... yardımcı olursanız sevinirim...
Sn. Abdulvahap,

İsteğiniz yapılabilir ama örnek olmadan yardımcı olmamız mümkün değil.
Örneklerimi incelediğinizi söylemişsiniz, bu durumda aşağıdaki konudaki
2.sayfada 9 nolu mesajdaki örneğimi incelemiş olmalısınız.
Çapraz Sorgudan Excel'e Gönderme

Bu örnek neredeyse tamamen sizin istediğiniz şekilde excel'e atıyor.

Aynı konuda 4.sayfa 19 nolu mesajda olayın mantığını da anlatmıştım.

Yine de yapamazsanız, Örnek Access ve Excel dosyanızı gönderirseniz,
fırsat bulduğumda yardımcı olmaya çalışırım.
seruz hocam sizin gösterdiğiniz örnekleri inceledim programcılık bilgim olmadığından pek anlayamadım.... çalışmamı ekte gönderiyorum hocam istediğim sadece ön izlemede kritere göre seçtiğim raporun aynısının (üst-alt bilgisiyle) excele aktarmak.... hocam bu programın ayarlarından mı bilmem niye her bilgisayarda açmıyor Access seçenekleriyle oynadım acaba bir kritermi girdim... teşekkürler... diğer arkadaşlarda ilgilenirse sevinirim...
Dosyanızı Access 2007 olarak göndermişsiniz.
Ben hala Access 2002 kullandığım için dosyayı açamadım.
(Gerçi bu tür durumlar için Visual PC'de bir XP açıp Office 2007 kurdum ama Access XP'yi tercih ediyorum yine de)

Access 2002-2003 formatında gönderirseniz, fırsat bulduğumda bakarım.
Gerçi yarın için izin aldım ve hafta sonu ile beraber 3 gün nete ve siteye giremeyebilirim.
hocam ekte gönderiyorum ilgilenme fırsatı bulursanız sevinirim... birde her pc de niye açmıyor onada bakarsanız...
herkese iyi akşamlar iki haftadır yoktum nihayet tekrar pc başına odturabildim. seruz hocam bu mesajı okursanız excele aktarma konusuna bakacaktınız müsait olduğunuzda önceki mesajımda gönderdiğim Access programını...
Sayfalar: 1 2