AccessTr.neT

Tam Versiyon: En çok tekrarlanan kayıt
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Selam arkadaşlar ekteki uygulamada, butona tıklandığında listede yer alan isimlerden en çok tekrarlananı tespit edilip sonucu metin kutusuna yazdırmayı istiyorum. Bunun bir yolu var mıdır?
Foruma ekleyeceğiniz eklentileri herhangi bir sıkıştırma programıyla (Winrar, Winzip, 7zip vs) sıkıştırın. Ekleyeceğiniz örnek Access ise; Araçlar / Veritabanı Hizmet Programları / Veritabanı Sıkıştır ve Onar yolunu kullanarak programı Access ortamında sıkıştırdıktan sonra sıkıştırma programları ile sıkıştırıp ekleyin.

sayın BlackEagle sanırım yukardaki kuraldan bahsediyorsunuz. Doğrumu anladım? ancak örneğim zaten 100 kb sıkıştırsam en fazla 90 Kb'a düşer Img-grin ama illaki sıkıştır derseniz sorun değil yaparım
saygılarımla
Sanırım boyutları yer değiştireceksiniz. Bakın 90 kb'a düşmedi. 90 kb düştü.. Kendi örneğinizi silin lütfen.

Soruyla ilgili ise Açılan Kutudaki verileri Değer Listesi olarak tutmak zorunda mısınız? Bu verileri bir tablodan aldırsak olur mu? Çünkü böyle daha pratik olacaktır..Img-grin
Ben sizin için değiştirdim. Umarım böyle olur..
Kod:
SELECT top 1 Count(Tablo1.adi) AS say, Tablo1.adi
FROM Tablo1
GROUP BY Tablo1.adi ORDER BY 1 DESC;
Evet tam olarak istediğim buydu, kodlaması biraz karışıkmış yani beceremediğim kadar varmış Img-grin
Emeğiniz için sağolun
Bir sorum daha olacak, iki farklı isim aynı sayıda geçiyorsa yani 5 Ali 5 de Ahmet varsa program nasıl bir tepki verir? En çok olarak hangisini gösterecek
nasıl tepki vereceğine siz karar verebilirsiniz. sıralama kriteri olarak isimlerin bulunduğu sütunu da artan veya azalan olarak belirtirseniz ona göre hareket eder.
Eklediğim örnekten bahsediyorsanız, Top 1 ölçütü ile sadece 1 kayıt göstermesi komutu verilmiştir.Dolayısı ile zaten tek bir kayıt gösterilecektir. Bu tek kayıt ise adi kriter alınarak sıralama yapıldığından alfabetik olarak hangisi önce geliyorsa o ekrana getirilecektir. Bilginize