AccessTr.neT

Tam Versiyon: ağ paylaşım problemi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar Merhaba Img-grin

Accesste paylaşıma açtığım vertabanında bir problemim var. Forumu inceledim fakat bununla ilgili birşey bulamadım.

Problemim şöyle ağ bağlantılarında bir dosya açtım ve paylaşmak istediğim veritabanını bu dosyanın içine attım. Yine bu vertabanını böldüm ve tabloların olduğu dosyayı kendi bilgisayarımda bir dosyaya attım. Ben kendi bilgisyarımdaki form ve tabloları açmamda problem yok fakat paylaştığım bilgisayarla veritabanını açıyor fakat veritabanındaki form v.b nesneleri açmaya kalktığında ilgili dosyaya yol bulunamıyor diye hata veriyor.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim Angel
sn yasinunal, paylaştığınız bilgisayardaki veritabanına bağlı tablo yöneticisini kullanarak tabloları tanıttınız mı?
Kendi bilgisayarınızda bir dosyaya attığınızda o dosyayı diğer kullanılar için paylaştırdınız mı
Merhabalar
Benimde benzer bir sorum olacaktı. Access agda aynı anda kullanıcılar tarafından nasıl kullandırabiliriz acaba ?
Tskler
Sayın Sledgeab

Dediğiniz gibi yaptım ve paylaşıma açtığım bilgisayar artık veritabanındaki formları açabiliyor Img-grin Fakat bu sefer dosyanın sahibi olan ben açamıyorum Img-cray gelen iletide veritabanını böldüğüm dosyayı açamadı veya yazamadı. Dosya başka kullanıcı tarafından özel kullanımda açılmış ya da verileri görüntüleme yada yazma izniniz yok diyor.
Sayın Bilgisayarcı

Sizin dediğinizi de uyguladım. Böldüğüm veritabanının tabloların olduğu dosya da paylaşımda kullanıcılara açık.
Sayfalar: 1 2