AccessTr.neT

Tam Versiyon: laptopum çalındı lütfen ulmama yardım edin
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
arkadaşlar
ben bir müddettir accesstr üyesiyim
bu forumdaki yardımlaşma anlayışını başka forumlarda göremedim gerçekten arkadaşlara yardım severliklerinden dolayı çok teşekkür ederim
bir konudada yardımlarınızı esirgemezseniz çok minneettar kalacağım
çarşamba sabahı (19.11.2008) evime hırsız girdi

packerd bell easynote mx65-p-046
s/n:101929890328
p/n:PB63E03329

marka laptopumu çaldı
içinde 1,5 senedir çocuklarımın çekilmiş en güzel fotoğraflarıda dahil olmak üzere mesleğimlede ilgili bir çok programım gitti
bunu nasıl bulabilirim
sizden bunu nasıl bulabileceğim konusunda yardım istiyorum

intenette bir mesaj gönderildiğinde elektronik takip ile hangi bilgisayardan gönderildiğini buluyorlar
benim laptoptan internete girildiğinde bulunabilirmi
mac adresini satıcı firmadan öğrensem bulmam için yardımı olurmu
nasıl nerden başlamalıyım
karakolda ifade tutuldu ama normal seyrine bırakılırsa pek geri gelir gibi umudum yok
tüm arkadaşlardan destek ve yardım yol göstermelerini rica ediyorum
geçmiş olsun. Img-cray ifadeni verdiğine göre, ikinci iş savcılıkdan suç duyurusunda bulunmak iyi bir fikir. takip işlerini savcılıkdan yapabilirler diye tahmin ediyorum. Ama Türkiyede Cep telefonu bile çalındığında bulunmuyorken ( 2 kere başıma geldi ) inşallah senin laptobun bulunur. En azından içindeki bilgilerine bir şekilde ulaşabilirsin.
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim
karakolda ifadeniz alınmış,tutanaklar yapılmış,inşallah polis en kısa zamanda bulur
benim size tavsiyem Polisin işinden hariç sizin şahsi izlemeniz yollar var
bunlar dan biri sizin oturduğunuz il veya ilçe duruma göre ,belirli bilgisayarcılara bilgi salacaksınız,çünkü çalan hırsız mutlaka bunu biryerde satmaya çalışacaktır
ayrıca bazı bilgiler polise malesef verilmiyor
bunlar neler mesala
malalede herkesin bildiği ve bu tür hırsızlık yapan kişileri herkes bilir aralarında kouşur ancak polis gelip şüpheli hakkında bilgi almak istediğinde kimse ben şunu biliyorum demez,bu vatandaş açısından normal çünkü vatandaş tanık(şahit) olarak devamlı mahkemelere gide gele bıkmıştır, burdan yola çıkarak siz eğer çevrenizde bu tür insanlar üzerinde yoğunlaşıp, bilg toplayabilrseniz polisinizle paylaşın
benim şimdilik diyebileceğim şeyler ve sizin yapabileceğinizi düşündüğüm şeyler bundan ibaret,tekrar geçmiş olsun
Geçmiş olsun. Bu konuda yapacağınız en mantıklı şey bulunduğunuz ildeki ya da ilçedeki bilgisayarcılara, internet cafelere ve özellikle 2. el alan yerlere seri numarayı (gerçi seri no etiketlerini falan koparıyorlar- ama özellikle marka - modelini bildirmektir. Onun dışında mac adresi-ip falan hikaye. İnternete girdiği anda İsteseler 30 saniyede yakalarlar ama böyle bir sistemi chopper arkadaşın da dediği gibi cep telefonunda bile uygulamıyorlar. Benim de cep telefonum çalındı, imei numarasını vermeme rağmen tık yok. Bir mahkemeleri gereksiz yere oyalamaktan hapse atmadıkları kaldı. Tırnağın varsa başını kaşı..
ilginiz için teşekkürler
ben de bu işin alım satımını yapan kişilere haber salmak istiyorum ama tanıdığım maalesef yok
teknik açıdan bilgisayar takip edilip bulunabilirmi
Sevgili accessman geçmiş olsun diliyorum. Denilen metod özellikle HP marka bilgisayarlarda bir dönem uygulandı ancak verim alınamadığı için ne yazık ki devamı gelmedi. Denizli'de yer alan bilgisayarcıları dolaşıp bilgi verin, eğer bu tip marka model bilgisayar satan olursa komisyon vereceğim deyin. Bilgisayarcı aynı marka ve model bilgisayar gelirse ( ki %99 sizin bilgisayarınızdır ) bilgisayarı alıp arkada inceleyeceğim vs. bir şey desin bir şekilde eliyle tutacak bir halde alsın bilgisayarı. Sonra bir arkadaş ilgileniyordu telefon edeyim vs. desin. Eğer çalıntı ise eleman panik yapıp makineyi geri almak isteyecektir. Bilgisayarcı "Dur bekle arkadaş bu modeli soruyordu ne acele ediyorsun çalıntı mı yoksa bu?" derse hırsız kaçar büyük ihtimalle. Biraz zor görünüyor biliyorum ama ne yapalım başka çare yok.

Diğer önemli bir olay gittigidiyor, hemenal, hemalhemsat vb. siteleri yakından takip edin. Orada bu tip bir bilgisayar var mı dikkatli bir şekilde takip edin. Genelde de çalıntı mallar bu şekilde piyasaya sürülüyor. İstanbul olsa herhangi bir bilgisayarcıda satılabilir ancak Denizli gibi yerlerde bilgisayarcılarda satılması düşük bir ihtimal.

Tekrar ciddi olarak geçmiş olsun diyorum. İnşaallah hayırlısıyla bulursunuz.
Sayfalar: 1 2 3