AccessTr.neT

Tam Versiyon: Form Kullanılmadığında otomatik kapanma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Aşağıdaki örnekte form kullanılmadığında değil windows kullanılmadığında kapanıyor.

Windows kullanılsa bile (örnek:dosya açma-kapama) form kullanılmıyor ise kapatması için ne yapabiliriz..

Const IDLEMINUTES = 1 yazan yere (1 yazıyor 1 dakika sonra kapanır,30 yazarsan 30 dakika sonra kapanır) istediğini yazabilirsin
..kod.............
Private Sub Form_Timer()
Const IDLEMINUTES = 1 ' Kaç dakika istiyorsanız onu yazın

Static PrevControlName As String
Static PrevFormName As String
Static ExpiredTime

Dim ActiveFormName As String
Dim ActiveControlName As String
Dim ExpiredMinutes

On Error Resume Next

' Get the active form and control name.

ActiveFormName = Screen.ActiveForm.name
If Err Then
ActiveFormName = "No Active Form"
Err = 0
End If

ActiveControlName = Screen.ActiveControl.name
If Err Then
ActiveControlName = "No Active Control"
Err = 0
End If

' Record the current active names and reset ExpiredTime if:
' 1. They have not been recorded yet (code is running
' for the first time).
' 2. The previous names are different than the current ones
' (the user has done something different during the timer
' interval).
If (PrevControlName = "") Or (PrevFormName = "") _
Or (ActiveFormName <> PrevFormName) _
Or (ActiveControlName <> PrevControlName) Then
PrevControlName = ActiveControlName
PrevFormName = ActiveFormName
ExpiredTime = 0
Else
' ...otherwise the user was idle during the time interval, so
' increment the total expired time.
ExpiredTime = ExpiredTime + Me.TimerInterval
End If

' Does the total expired time exceed the IDLEMINUTES?
ExpiredMinutes = (ExpiredTime / 1000) / 60
If ExpiredMinutes >= IDLEMINUTES Then
' ...if so, then reset the expired time to zero...
ExpiredTime = 0
' ...and call the IdleTimeDetected subroutine.
'IdleTimeDetected ExpiredMinutes

DoCmd.Quit
End If

End Sub
Sayın nsahin, https://accesstr.net/ meraklılar için inanılmaz bir bilgi havuzu olduğuna inanabilirsin. Sorularını sormadan önce sorunun daha önce cevaplanmış olabileceğini de düşünerek sağ üst taraftaki arama moturundan aratırsan, bir çok cevabla karşılaşabilirsin.

Sorduğun soruyu bende sormuştum, https://accesstr.net/konu-form-kullanilm...ansin.htmlumarım sorununu çözmeye yardımcı olur.
Kolay gelsin.
Cevabınız için teşekkür ederim. Benim verdiğim kod ile sizinki zaten aynı. Ben farklı bir şey soruyorum. Mevcut kodda, windows'ta çalışıldığında süre sürekli sıfırlıyor. Access'i kullanmadığımda başka bir uygulamayla çalıştığımda Access formunu kapatmıyor. Bana windows'ta işlem yapılsa bile çalışacak bir kod gerekli.
kodu nasıl kullandığınızı bilmiyorum ancak bu kod direct olarak microsoftun verdiği ve önerdiği kod ve gayet güzel çalışıyor

gördüğün gibi birinci resimde form açık ve küçültülmüş ve ben başka bir yerde çalışyorum
[Resim: 76052105.jpg]

zaman dolduğunda otomotik olarak kontrol edilir form actif değilse kapanır

şimdi eklediğim örneği winrarın içinden çıkart masaüstüne sonra çift tıkıla açılsın ben süreyi kısa tuttuğum için açılır açılmaz sen hemen bir internet sayfası yada başka bir program aç onun la uğraş bak göreceksinki Access senin ne yaptığını dinlemeyecek ve onunla ilgilenmediğin için kapanacak
sn. nsahin sorununuz hakkında geri dönüş yaparmısınız lütfen.
Emeğe saygı...
(03/02/2010, 17:09)esrefigit yazdı: [ -> ]kodu nasıl kullandığınızı bilmiyorum ancak bu kod direct olarak microsoftun verdiği ve önerdiği kod ve gayet güzel çalışıyor

gördüğün gibi birinci resimde form açık ve küçültülmüş ve ben başka bir yerde çalışyorum
[Resim: 76052105.jpg]

zaman dolduğunda otomotik olarak kontrol edilir form actif değilse kapanır

şimdi eklediğim örneği winrarın içinden çıkart masaüstüne sonra çift tıkıla açılsın ben süreyi kısa tuttuğum için açılır açılmaz sen hemen bir internet sayfası yada başka bir program aç onun la uğraş bak göreceksinki Access senin ne yaptığını dinlemeyecek ve onunla ilgilenmediğin için kapanacak

Verdiğiniz örnekteki form dışında veri tabanındaki diğer formlar yada raporlar çalışmıyor. sadece o form aktif.
form arka planda çalışıp denetleme yaparken ben diğer form, sorgu ve raporlarla nasıl çalışabilirim.

Teşekkür ederim.
Sayfalar: 1 2