AccessTr.neT

Tam Versiyon: Raporun uzerine Kapat butonu koymak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba Arkadaslar,
Access de ki raporun uzerine kapat butonu nu nasil koyabiliriz. Ekranda bu buton gorunecek ancak rapor ciktisinda gorunmeyecek.
Ilginiz icin cok tesekkur ederim.
Saygilar

Nika
Raporlara çalışan butonlar sanıyorum Access 2007'de konuluyor. Access 2003'de normalde böyle bir özellik yok..
2003'ü bilmiyoum ama 2007'de kolayca oluyor.
Maalesef 2003 te bayağı denedim araştırdım, böyle bir özellik yok sanırım...2007 ile uğraşmadan 2010 geçmek daha iyi olacak diye düşünüyorum...Saygılar...
(23/12/2009, 15:38)Nika yazdı: [ -> ]Merhaba Arkadaslar,
Access de ki raporun uzerine kapat butonu nu nasil koyabiliriz. Ekranda bu buton gorunecek ancak rapor ciktisinda gorunmeyecek.
Ilginiz icin cok tesekkur ederim.
Saygilar

Nika

Merhaba..

2003 için iki önerim olur..

İlki, rapor açıldığında devreye giren bir formun üzerine sadece raporu kapatacak düğme koyarak istediğinize yakın bir yöntem elde edebilirsiniz..

Diğer önerim ise raporunuzu -gruplandırılmış rapor değilse- formdan hazırlayınız.. İstediğiniz kadar düğme koyabilirsiniz... Yapmanız gereken sadece düğmenin biçim özelliğinde bulunan Görüntüleme Koşulu ayarını Yanlızca Ekran olarak ayarlamak..
Bir araç çubuğu oluşturup bu araç çubuğunda olmasını istediğimiz düğme ve komutları koyarak ilgili raporun özelliğine de ilgili araç çubuğunu tanıtarak her rapor açılışında ilgili düğme ve komutlar üstte görünür şekilde yapılabilir.
https://accesstr.net/konu-access-program...yelim.html
Sayfalar: 1 2