AccessTr.neT

Tam Versiyon: form tabloya nasıl bağlanır?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
form tabloya nasıl bağlanır? nasıl yapacağımı bilemedim. yardımcı olurmusunuz?
sn gulyusne öncelikle sitemize hoşgeldiniz. Form tabloya bağlanmaz tablodan form yapılır. Veri girişi ve bazı hesaplamalar için...
Bunun için Access derslerinden başlayabilirsiniz. Kolay gelsin Saygılar...
Form üzerine sağ tıklayın Tasarım Görünümüne geçin. Formun sol üst köşesinde cetvellerin birleştiği noktada kare içinde siyah kare olan alana çift tıklayın. Formun özellikleri açılması lazım eğer açamadıysanız klavyeden Alt+Enter tuşlarına basın. Açılan özellikler penceresinde Veri sekmesinde ilk sırada bulunan Kayıt Kaynağından o Formun bilgilerinin kaydedileceği ve okunacağı tabloyu seçebilirsiniz.
Sn:gulyusne
Konu açarken dikkat ediniz konunuz hangi bölümle alakalı ise konunuzu orada açınız
Form kurallarını tekrar okuyunuz
https://accesstr.net/konu-accesstr-net-f...llari.html
Sn Alpeki hocam yeni başlayanlar için uygun bir yöntem olmadığını düşündüğüm için; işe tablolardan başlamasını önermiştim. Saygılar...
Sayın benremiz haklısınız öyle olması lazım zaten ancak belki elinde mevcut formlar vardır ve onu nasıl tabloya bağlayacağını kaçırmıştır diye yazdım bende. Artık hangisi işine yararsa kendisi bilecek üyemiz Img-grin
Sayfalar: 1 2