AccessTr.neT

Tam Versiyon: UPDATE sorunu hk
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar merhaba,
ekteki dosyamda tabloda durum2 alanı için açlına kutudan durum değişikliği yapmaktayım.Yani işi biten satırlar için tahsil ya da iade seçeneği vermekteyim.
Ancak benim yapmak istediğim tarih formunda göreceğiniz üzere seçilen tarih alanına göre tıklandığında otomatik olarak "tahsil" bilgisini güncellemek istiyorum.
bunu bir sorgu ile çözebiliyorum ancak Vba olarak başaramadım.
Konuyla ilgili bilgi ve yardımlarınızı rica ediyrum.

Sevgi ve saygılarımla.
Formunuzda eksik bilgiler var gibi düşünerek ak12 isimli bir açılankutu ekledim.
inceleyiniz...

NOT: Koddaki 'OnError Goto HATA[/B] satırının başındaki tırnak işaretini kaldırın.
OnError Goto HATA[/B] olacak
Ayhan bey yardım ve cevabınız için çok teşekkür ederim.bu soru için tam olarak istediğim cevap.
affınıza sığınarak dosyada az bir uyarlama soru da bir ilave yaptım ,
yeni halinde iki tane durum kutucuğu oldu.durumlar arası uptade için de yardımınızı alabilirsem çok sevineceğim.

Sevgi ve saygılarımla.
Biraz uğraştırdı ama galiba istediğin Sql deyimi bu Img-grin

Kod:
Private Sub Command0_Click()
On Error GoTo HATA
DoCmd.RunSQL "UPDATE " & txtTUR & " SET " & txtTUR & ".durum2 = " & IIf(IsNull(ak12), "Null ", "ak12 ") & _
              "WHERE (((" & txtTUR & ".ttarihi) Between [ilktarih] And [sontarih]) " & _
              "and ( " & txtTUR & ".TUR = txtTUR)  " & _
              "and ((" & txtTUR & IIf(IsNull(ak11), ".durum2) Is Null));", _
                                                    ".durum2= ak11)))")
    MsgBox "Degistirildi..... ", vbInformation, ":)"

CIKIS: Exit Sub
HATA:
    MsgBox "HATALI ISLEM YAPTINIZ.....", vbCritical, ":("
    Resume CIKIS

End Sub
Ayhan bey, mükemmel cevabınız için çok teşekkür ederim.
Dünden beri uğraşıyordum ama şimdi cevabınızı görünce çözüme epeyce uzak olduğumu
görüyorum..Img-cray ( döngülerle çözebilirim sanıyordum da)
çok çok teşekkür ederim.
Zihninize sağlık...