AccessTr.neT

Tam Versiyon: Veri Tabanlarını Birleştirme Yardım
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar ben daha çok yeniiym ve öğretmenim.Benim bir sınav scriptim var.Veri tabanı acces.Ben veri tabanım şişmesin diye aynı klasörü farklı adlarla koyalayıp yeni klasörler oluşturdum.Benim şu anda mesela 20 tane veri tabanım var.Bunların içindeki sütünlar aynı.Ben bunları indirmeden birleştirmek istiyorum.Bunun için ne yapmam lazım?Belki acemi olduğum için sorumu bile tam soramadım.Affola...
Mesela bir veri tabanım
www.alivelicom\1/db/......mdb
diğeri www.alivelicom\2/db/......mdb vb...
ben bu verilerimi indirmeden nasıl birleştiririm?Ya da bir program olsa db yi seçse sonra onu Excel export yapabilsem o da işimi görür biraz uzun olur ama iş görür.Ancak bulduğum br program Excel export yapıyor ama o da .csv olarak kayıt ediyor.Ne yapacağımı bilemiyorum.Yardım etmeniz mümkün mü?
MEHMET UYAR
xxxxxxxx@xxxxxx.com
Masaüstünde bir adet MDB dosyası oluşturun. Daha sonra gerekli olan tabloları ve alanları oluşturun. Bu alanları oluştururken elbette Web sitenizdeki MDB dosyalarınızdaki tablo ve alanlar ile aynı olması lazım.

Daha sonra yapmanız gereken şey ise localde ASP tabanlı özel bir script yazmanız. Scriptin yapacağı şey ise şu olacak:

Web sitenizdeki MDB lere bağlanarak oradaki bilgileri localdeki MDB dosyanıza aktaracaksınız. Bu şekilde PHP ile ben rahatlıkla yapabiliyorum.
Ben bunu asp de yapamıyorum.Belki aramam gereken yer burası değil ama ben bunun kodunu yapamıyorum.
Sayın hsara konu ile ilgili son durumunuz nedir?