AccessTr.neT

Tam Versiyon: Raporda Resim Göstermek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Hayırlı geceler diyerek başlamak istiyorum..

Değerli üstadlarım formdan birçok konuda faydalandım içinden çıkamadığım bir problemim var ekli örnekte raporda resmi bir türlü göstemeyi beceremedim yaklaşık 2 gündür bir çok örnek üzerinde çalıştım ancak bir türlü olmadı ekli örnek üzerinde raporda resmi göstermeme yardımcı olursanız sevinirim

şimdiden herkese teşekkürler....
basit bir rapor hazırladım,

raporun ayrıntı bölümündeki " Biçimlendiğinde" Alanında ki kod, formun açıldığındaki kod ile aynı.
Ayrıca, formlarında bulunan "Image Frame" lerdeki resimleri sil, gereksiz yere veritabanını şişiriyor. Resim eklediğinde resim yolunu veritabanına kaydedecek. Resmi tablodan alacak.

[Resim: adsiz88281.jpg]
sn akarayılan, az önce cevapları okudun, eklediğim örneği indirdin, yazılan cevap hakkında yorum yapma gereği duymadın, teşekkürler,
Sayın sledgeab yaptıkarınız için teşekkürler. uygulama güzel olmuş ellerine sağlık. Son alanda yazdıklarını anlayamadım biraz açıklarsanız sevirim bende bu durumdan şikayetçiyim.
şikayet edilecek bir durum olduğunu sanmıyorum, resim ekleyerek anlattım, 66.79 KB 'lık örneğin, "Image Frame" isimli resim alanlarına resim eklediğin için gereksiz yere şişiyor ve 2.42 MB oluyor, "Image Frame"nin resim alanı, resimde gösterdiğim gibi boş (yok) olmalı, formu açtığında eklenen resmi tablodaki resim yolundan bulacak,
Sayfalar: 1 2