AccessTr.neT

Tam Versiyon: Rulo gibi katlanan laptop
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
[Resim: 2110200912043672903262.jpg]
Geliştirilen yeni bir laptop, rulo gibi katlanabiliyor, taşınabilirliği bir üst seviyeye taşıyor.Günümüzde masaüstü bilgisayarlarla kıyasıya bir rekabet içerisinde olan ve satış rakamı gün geçtikçe artan laptopların tasarımı da kendi aralarında çeşitlilik gösteriyor.

Ancak henüz geliştirilme aşamasında olan Orkin Design Rolltop, bugün için satışa sunulan laptoplardan farklı olarak taşınabilirliği bir üst seviyeye taşıyacak. Rulo şeklinde katlanabilen ve açıldığında normal bir laptoptan farklı olmayan Rolltop'un bilinen tek özelliği ise 17 inç'lik bir OLED ekrana sahip olması.

Çoklu dokunmatik bir ekrana sahip olan Rolltop'un ne zaman üretim aşamasına geleceği ve hangi donanımsal özelliklere sahip olacağı ise henüz bilinmiyor.
Teknolojinin hızına ayak uydurmak zor.
1 yıl önce 1149 Euro ya aldığım Laptop un daha iyisi şuanda
600-700 Euro
Benim Laptop 1 yılda nerdeyse demode oldu Img-grin
Daha neler göreceğiz. Artık şöyle bir şey olacak dediklerinde olmaz demiyorum. Saygılar...
Bir zamanlar bilgisayar tamircisinde çalışırken patron 125 Mb lik bir harddisk getirmişti. Bizde "vay be, nasıl yapmışlar lem bunu" diyerek hayrete düşmüştük. Bilgisayar hurdalıkta durur hala,

İşlemci : İntel 386 DX40
Harddisk: 125 MB Quantum
Ram : 4 MB
Ekran Kartı: 1MB
Monitör: 14"

Yerel Disk B bile var. Şimdi "Yerel Disk B" ne acaba diyenleri duyar gibiyim.
halogram şeklinde bilgisayarlar çıkacak demedi demeyin
bu rulo haline gelebilen laptop şimdiden demode sayılır bence
çünkü
veriler muhtemelen merkezi bir vertabanında toplanacak hatta bilgisayarda işletim sistemi bile kurulu olmasına gerek kalmayacak
misal google,facebook,msn
yanınızda hardisk flash bellek falan taşımanıza gerek kalmayacak heryerde wirwlees wirefone gibi daha gelişmiş hızlı bir şekilde verileri indirebileceksiniz
kaldıki 64 gb şimdiden tırnak kadar yere sığıyor
ekran olarak düz beyaz bir duvar perde yeterli zaten

http://www.mobiletisim.com/haberler/ttn-...p-telefonu

klavye mouse işi zaten şimdiden halogram şeklinde

http://www.chip.com.tr/konu/Alternatif-V...603_2.html

yanımızda taşıdığımız cep telefonu büyüklüğünde bir cihazla şimdikinden kat be kat üstün özelliklere sahip bilgisayarlarla karşılaşacağız
inşallah
"ELİN OĞLU NASIL YAPMIŞ BE YAW" demeyiz
herkesden önce biz yaparız
(22/10/2009, 02:28)sledgeab yazdı: [ -> ]Yerel Disk B bile var. Şimdi "Yerel Disk B" ne acaba diyenleri duyar gibiyim.

Disketler bile tarihe karıştı artık kullananlar var mı bilmiyorum ama bende windowsun eski versiyonunun bulunduğu disketler hala evde bir yerler de durur Lol

[Resim: Disket%20kalite%20kontrol%20projesi1.JPG]
Sayfalar: 1 2